Cagin Eye Hospital Cagin Eye Hospital Cagin Eye Hospital Cagin Eye Hospital Cagin Eye Hospital Cagin Eye Hospital Cagin Eye Hospital Cagin Eye Hospital Cagin Eye Hospital Cagin Eye Hospital Cagin Eye Hospital Cagin Eye Hospital
Turkey, Izmit

Cagin Eye Hospital

Excellent
2 patient reviews
5.0
2000
foundation year
65
stuff
8
doctors
26
beds

Cagin Eye Hospital is the largest private hospital for eye treatment in Turkey.

Doctors of the Medical Center perform laser correction of vision, strabismus and cataract surgery, treat corneal diseases and injuries.

The Clinic applies the most modern ophthalmologic techniques — PRK, LASEK, LASIK, iLASIK, and corneal cross-linking (treatment of keratoconus without surgery). NASA approves the iLASIK technology for the astronauts' treatment.

380 foreign patients undergo eye treatment in Cagin Hospital annually.

Treatment cost

The cost is individual for each treatment program. To get a cost estimate and treatment program right for you, submit a request. It’s free and doesn’t oblige you to have a medical trip.

Accommodation
Free
Prices for diagnosis and treatment

Ophthalmology
Diagnostics
Examination of eyes
$182
Slit lamp examination
Price on request
Strabismus diagnosis
Price on request
Show all
Treatment
LASIK eye surgery
$1459 - $1702
Vitrectomy
$364 - $6081
Cataract surgery with IOL replacement
$5959 - $7176
Femtosecond laser
$3284
Strabismus surgery
$2432 - $3648
IOLs implantation
$5959 - $7176
Phacoemulsification with IOL implantation
$5959 - $7176
Show all
Plastic Surgery
Treatment
Blepharoplasty (Eyelid correction)
$1216
Show all
What patients say about the hospital
5.0
2 patient reviews
Your trust is our top concern, so these reviews from real people like you.

How it works

Bookimed is an independent patient experience sharing platform. We are not responsible for objectivity of information in patient reviews — they represent the opinion of reviewers only.

A review is provided only by patients or their accompanying caregivers who have booked/visited the medical center via Bookimed.com, have been diagnosed/treated.

We publish both positive and negative reviews. Every review is moderated for compliance with Reviews&Comments Policy.

Bookimed partner hospitals cannot publish reviews on behalf of patients. We exclude any artificial rise/drop in the ranking.

B
5.0/5
(2 reviews)
logo
4.5/5
(50 reviews)
U
Jun 22, 2019
The patient was treated of keratoconus

Well equipped hospital. Totaly hygienic. Nice doctor Mr. Kursat Cagin. Friendly staff. Only I had a problem nobody knows English there

C
Nov 3, 2018
The patient was treated of retinal detachment

I was choosing a clinic, I’m not sure, I’m not sure what I’ve been trying to do. as soon as possible ... Thanks to the coordinator, Dmitry Belik, Now, I would like to express my gratitude to Dr. For their health care team, they are Bookid and Cagin eye Hospital. It is a highly qualified specialist. My mom had retinal detachment and cataracts, we were very confused, could not choose a clinic (there was too much conflicting information about clinics in Turkey), while they decided to confide, lost time, the operation had to be done as soon as possible .... Thanks to the coordinator, Dmitry Belik, we were able to quickly make a decision and ended up at Cagin hospital. Now, I want to express my gratitude to Dr. Kursat Cagin for his excellent work and professionalism, and to all the staff at Cagin Hospital for their well-coordinated work, as well as their attentive and kind attitude to patients. We did not regret that we trusted Bookimed and the hospital Cagin. About the hospital, I want to briefly write that this is a specialized ophthalmological hospital, equipped with modern equipment for diagnosis and treatment, and all the hospital staff are really highly qualified specialists. My mom had retinal detachment and cataract, we were very confused, could not choose a clinic (there were too much conflicting information about clinics in Turkey), while we were thinking who to confide, we were losing time, the operation had to be done as soon as possible... Thanks to the coordinator, Dmitry Belik, we quickly made a decision and ended up at the Cagin hospital. Now, I would like to express my gratitude to Dr. Kursat Cagin for his excellent work and professionalism, and to all the staff of the Cagin Eye Hospital for their well-coordinated work, as well as their attentive and kind attitude to patients. We did not regret that we trusted Bookimed and Cagin Eye Hospital. About the hospital, I would like to briefly write that this hospital is a specialized ophthalmologic hospital, equipped with modern equipments for diagnosis and treatment, and all the staff of the clinic are really highly qualified specialists.

У моей мамы было отслоение сетчатки и катаракта, мы были в большом замешательстве, не могли выбрать клинику (слишком много разноречивой информации было о клиниках в Турции), пока решались кому довериться, теряли время, операцию нужно было делать как можно скорее.... Благодаря координатору, Дмитрий Белик, мы смогли быстро принять решение и оказались в госпитале Cagin. Сейчас, хочу выразить свою благодарность доктору Kursat Cagin за отличную работу и профессионализм, и всем сотрудникам госпиталя Cagin за четкую слаженную работу, а также внимательное и доброе отношение к пациентам. Мы не пожалели, что доверились Bookimed и госпиталю Cagin. Про госпиталь, хочу в кратце написать, что это специализированный офтальмологический госпиталь, оснащеный современными оборудованиями для диагностики и лечения, и все сотрудники госпиталя действительно высококфалифицированные специалисты.

Auto-translated
Show original
B
Mar 3, 2020
Reviewed on Google

Çocukluğumdan beri gözlük kıllanıyorum ve 28 yaşında gözlüklerimden kurtuldum, net görmek herkesin hakkı, gözünü sevin ve daha iyi görmek için lasik olmalısınız,muayane sırasında size uygun yöntem belirleniyor.En başta korku ve endişe oluyor .Ekib çalışma sayesinde endişe ve heyecanınızı yeniyor sunuz, Güler yüzlü ve işini çok iyi yapan insanlar var, ben memnunum.Hersey için teşekkür ederim KASKALOGLU GÖZ HASTANESI. Benim doktorum ÖMER BEY. BURCU AY

C
Feb 3, 2020
Reviewed on Google

20.12.2019 Cuma günü eşimin lasik ameliyatı Kaşkaoğlu göz Hastanesi'nde gerceklesmisti🙏Tabiki doktorumuz Ömer Takes beyefendiydi😍Esimin yillardir astigmat rahatsizliginin olması ve ilerleyip gozluk kullanımına başlatılması esimin psikolojisini alt üst etmeye yetmişti.Arastirmalarim sonucu Ömer beye mesaj yoluyla ulasmistim.Hemen dönüş yaptı kendileri bitmeyen sorularıma sıkılmadan cevap verdi ve yardımcı oldu🙏 Bu konuşma bizi baya mutlu etti ve eşimin goz muanesi için 2gun sonraya gün almamız eşime ve bana verdiği pozitifligi ve güvenirliği ile gerceklesti.Esimin aklında bile yokken gözlüklerden kurtulabilecegi 2gunde ameliyata gün almistik bile.Gun geldi,Lasik Olduk ve Dünyaya bakış açısı değişti eşimin o andan itibaren. Mutluluğumuz önce Rabbimin sonra Ömer Takes doktorumuzun sayesinde.İyiki sizi tanimisiz doktor bey🙏 Emeği,bilgisi,İlgisi ,alakasıi teşekkürlerimi dile getirmek istedim.Kimse bu mutluluktan mahrum kalmasın,korkmasın Ömer bey sayesinde yeniden doğmuş gibi olsun isterim🙏 Sağlık ertelenmez heleki göz ise.Basariniz daim olsun Ömer bey🙏👏👏👏

C
Mar 19, 2020
Reviewed on Google

05/02/2020 tarihinde göz kontrolü için gittigimde sayın sedat selim bey ile yapmış oldugum görüşme sonucu iki gözüme birden optik lens işlemi için bilgi aldım ve kararımı verip ertesigün ameliyat oldum çok memnunum keşke daha önce tanışıp bu işlemi gerçekleştirseydim gözlükten kurtulmak çok iyi bir duygu ellerinize emeyinize saglıksedat selim bey herşey için teşekkür ederim.

A
Mar 12, 2020
Reviewed on Google

17/02/2020 tarihli cerrahi müdahalesiyle harika bir iş çıkaran doktorum Sayın Op.Dr. Lale GERİBEYOĞLU'na içtenlikle teşekkür ederim. Gerek ameliyat öncesi gerek sonrasında titiz özenli ve nazik yaklaşımınızla güven verdiniz. Sayenizde bu süreci kolay ve sorunsuz geçirdim. Yine ihtiyaç duysam sizi tercih edeceğimden emin olabilirsiniz. Böylesi yetenekli bir cerrahla hizmet verip derde deva olan KAŞKALOĞLU iyi ki varsın..

E
Feb 26, 2020
Reviewed on Google

22 yaşındayım, miyop ve astigmat rahatsızlığım nedeniyle hastaneye başvurdum. Doktorum Ömer TAKEŞ Bey'in uygun görmesiyle lasik ameliyatı olmaya karar verdim. Ömer bey yoğun olmasına rağmen adeta abi- kardeş samimiyetiyle ilgilendi. Hemşirelerin ve hastane personelinin güler yüzü ameliyat öncesindeki korkumu azalttı. Ameliyat gerçekten acısız ve kısa sürdü. Ameliyat sonrası 4saat hafif bir yanma oluyor ama sabah uyandığızda o da kalmıyor :). Başarı tesadüf değildir. Op.Dr.Ömer TAKEŞ sayesinde 9 yıldır süren gözlük çilemden kurtuldum. Doktoruma teşekkür ederim.

G
Nov 13, 2016
Reviewed on Google

Kaşkaloğlu ailesi İzmir e böyle nitelikli bir hastane kazandırdığı için her türlü takdire layıktır..Ortamları, personelin davranış ve yaklaşımları ile ilgili söylenecek çok fazla olumlu tespit var ancak mükemmel kelimesi şimdilik yeterli...Çok kıymetli ve kısıtlı bekleme alanlarına bir de kitaplık koymuş olmaları çok şık bir yaklaşım..yürekten kutluyorum...

B
Feb 3, 2020
Reviewed on Google

20 Ocak 2020 tarihinde lasik ameliyatı olarak hayatımın en doğru kararlarından birini verdim. Özellikle doktorum Ömer Takeş'in ilgisi, insanı gerçekten rahatlatan tecrübesi sayesinde hiç tedirgin olmadım. Hastanede çalışan herkesin işini gerçekten iyi yaptığını da söylemezsem olmaz. Saat gibi işleyen sistemleri insanı asla bekletip yormuyor. Eğer burada yorum okuyup karar vermeye çalışan varsa diye yazmak istedim bu yorumu.Ömer Takeş'e gönül rahatlığıyla gidebilir ve gözlük, lens derdinden kurtulabilirsiniz diye düşünüyorum. Umarım o da mesajımı görür ve ben de kendisine bir kez daha teşekkür etmiş olurum.

S
Feb 1, 2020
Reviewed on Google

Sayın Doktorum Op.DrBilgehan Sezgin ASENA sayesinde gözlük lerimden kurtuldum Exeimerlasic ameliyatıyla takılan akıllı lensler den çok memnunum ,çok korkarak gittim korkumu sakin leştirdiler ve sedatif bir sakinl eşmeyle hiçbir şey hissetmeden ameliyatımı oldum ikinci günde sol gözüme aynısı uygulandı çok şükür herşey güzel geçdi Doktor uma ve ekibine çok teşekkür ediyorum memnuniyetle tecrübe ile tavsiye ederim. ASENA

A
Feb 17, 2020
Reviewed on Google

Lens numaralarımı güncellemeye gitmiştim, lens muaynesi 90 lira denmişti. İçerde doktor gereksiz yere lens reçetsi için kornea incelemesi istedi. 200 lira daha ek para aldılar. Sonrada hiçbir talebim olmadığı halde gözün lazer ameliyatına uygun diyip, ücret görüşmeye yönlendirdiler. Başka hastanelerde 100 liraya yapılan lens muaynesi burada 290 liraya mal oldu ve bunu önceden defalarca sormama rağmen bilerek demeyip sonradan doktor yönlendirmesi ile alıyorlar, kesinlikle gitmeyin bu hastaneye derim. Tam bir para tuzağı yeri.

E
Feb 8, 2020
Reviewed on Google

Bir akrabamın tavsiyesi üzerine 22.01.20 günü kaşkaloğlu göz hastanesinde lasik ameliyatımı sayın Dr.Ömer takeş ile birlikte çok rahat bir şekilde atlattım.Ameliyata kadar kafamda çok fazla kuşku vardı fakat gerek hemşirelerin yardımdeverliği,güleryüzlülüğü gerekse Ömer bey’in tecrübesiyle 6-7 yıldır süregelen gözlük-lens kullanım hayatıma son verdim.Buradan Ömer bey’e tekrar teşekkürlerimi iletiyorum.Gözlük kullanımına son vermek isterseniz Kaşkaloğlunu gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz..

A
Feb 27, 2020
Reviewed on Google

Hastalarından ziyade alacakları paraya odaklanan bir kurum. Verdikleri hizmet de o kadar kaliteli değil. Paranıza yazık etmek istemiyorsanız başka kurumları araştırmanızı öneririm.Burada yazılan yorumların pr kapsamında olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum

M
Feb 5, 2020
Reviewed on Google

Merhaba arkdaslar ben 23 yaşındayim yaklaşık 4 önce Bu hastanede Mahmut beyin yanında ameliyat oldum mercek ameliyatı gözlerim sol -11.5 sağ -8.5 du araştırma sonucunda bu hasataneyi buldum ameliyat oldum şuan gözlerim çok iyi barak dibi kalın gozluklerden kurutuldum bu hastaneyi tavsiye ederim gidip muayene bile olduğunuzda diğer hastanelerden farkını goreceksiniz. Hepinize geçmiş olsun sağlıklı günler dilerim😊

S
Jan 30, 2020
Reviewed on Google

12.02.2020 tarihinde lasik ameliyatı oldum tecrübeli kadrosuyla dört dörtlük bir hastane doktorum Ömer Takes ve ekibi de hem ameliyat öncesinde hemde sonrasında çok ilgili olmaları bütün korkularımı yenmemde yardımcı oldu. Gözlük ve lenslerinizden biran önce kurtulmanızı tavsiye ederim yaşam kalitenizi arttırmış olacaksınız biran önce atağa geçmelisiniz insanın en iyi yatırımı kendisine yaptığı yatırımdır.

A
Jan 30, 2020
Reviewed on Google

Hem yakın hem uzağı göremiyordum. Son kontrollerimde göz numaralarım ilerlemiş ve katarakt başlamıştı. Doktorum prof. Dr. Mahmut Kaskaloglu'nun önerilerini degerlendirdim. Kısa zamanda karar verip excimer lazer operasyonu oldum. Gözlükleri veda edip 10 yıldır özgürce görmenin tadini cikariyorum. Kaskaloglu goz hastanesi, basta prof. Dr. Mahmut kaskaloglu, selma Kaskaloglu ve tüm personeline her zaman gösterdikleri ilgi ve alakaya teşekkür ederim.

M
Feb 13, 2020
Reviewed on Google

10 yıl önce doktorum Mahmut Bey' in gerçekleştirdiği başarılı operasyon sonrasında yıllarca kullandığım lens ve gözlüklerime veda ettim. O günden beri ne yakın ne uzak kullanmıyorum. Öncelikle Prof. Dr Mahmut Kaşkaloğlu ve tüm ekibine güler yüzü, ilgisi ve tutumu için çok teşekkür eder, İzmir' e göz alanında ilkleri getiren Kaşkaloğlu Göz Hastanesi'nde ameliyat olmalarını kesinlikle tavsiye ederim.

E
Mar 11, 2020
Reviewed on Google

First of all i would like to thank Dr. Mahmut Kaskaloglu for the Lasik surgery he did on my eyes and all the nurses that looked after me.They were all very helpful. The price was reasonable. The location was easy to find in the city.In addition, my eyes can see better since the surgery was done.

F
Feb 21, 2020
Reviewed on Google

25 yaşındayım, miyop ve astigmat rahatsızlığım nedeniyle lasik ameliyati icin hastaneye başvurdum. Gerek doktorum Omer Beyin gerekse hemsireler ve hastane personelinin güler yüzü ve sicak tavri ile ameliyat oncesindeki gerginligim ucup gitti. Goz hastalıkları icin herkese içtenlikle tavsiye edebileceğim bir hastane. Yasam kalitenizi artırmak icin kaşkaloglu goz hastanesi ilk tercihiniz olsun. ;)

B
Jan 31, 2020
Reviewed on Google

5 subat ta Lasik ameliyatı için Ömer bey den randevu aldım. 20 seneyi aşkın gözlük 10 senedir de lens kullanıyordum. Ameliyat için benden çok eşim endişe duyuyordu kötü bir sonuç alirmiyiz diye fakat Ömer Bey'in yaklaşımı bize vermiş olduğu bilgi dahilinde eşimin endişesi kayboldu. O gün için de ameliyatı gerçekleştirdi. Ertesi gün yakını görmeye basladim.Beni bu dertten kurtaran Ömer bey e çok tşk ederim.

M
Feb 6, 2020
Reviewed on Google

Gozlerimde hıper miyop vardı sol gozümde bu biraz daha fazlaydı doktorumuz omer takes tarafından gercekleştirilen amaliyat sayesinde bu sorunumu hallettim ameliyat cok güzel ve kısa bi operasyonla hemen bitti cok memnun kaldım doktorumuza cok teşekkür ederim

G
Feb 2, 2020
Reviewed on Google

Eşimin lasik ameliyatı Kaşkaloğlu Göz Hastanesinde gerçekleşti. Ameliyatı doktorumuz Mahmut Kaşkaloğlu yaptı ve başarılı ameliyat sonrasında gözlük sıkıntısından kurtuldu. Operasyondan korkan eşime hastane personelinin ilgisi ve sıcak tutumu için ayrıca teşekkürler.

M
Feb 22, 2020
Reviewed on Google

Ameliyat öncesi ve sonrası her konuda bilgilendirip tüm özverileri ile yardımcı oldular. Doktorum Ömer beye ve tüm Kaşkaloğlu ekibine sonsuz teşekkürler 😊

V
Feb 22, 2020
Reviewed on Google

Kaşkaloğlu göz hastanesinde amcamın eşi göz sulanmasından tedavi oldu. Kısa bir sürede verilen ilaçlarla şikayeti geçti. Kaşkaloğlu hastanesine çok teşekkür ederiz.

A
Jan 25, 2020
Reviewed on Google

Burasi goz hastanesi olarak mumemmel bir yer calisanlar cok kibar, doktorlar harika iyiki varsiniz. Ellerinize saglik

S
Feb 26, 2020
Reviewed on Google

Sgk anlaşmalı olmasına rağmen ciddi para ödenen güzel bir ticarethane,pek çoğu gibi.

S
Jan 10, 2020
Reviewed on Google

10gun önce kadar lazer oldum doktorum Hanife hanım okadar memnun kaldım ki inanın tavsiye ederim.ilk çok korktum renkli gözlü ve hassasti gözlerim.hanife hanım ve ekibi çok rahatlattı ve aşırı ilgilendiler.amilyat sırasında çok rahatlattilar ve sonuç okadar mükemmel ki anlatamam gerçekten.hastane gayet temiz hijyenik.calisanlar Güler yüzlü hepsine çok çok teşekkür ediyorum başta doktoruma daha sonra tüm ekibe.☺️

K
Jan 1, 2020
Reviewed on Google

İstanbulda ikamet etmekteyim ve İstanbulda lasik ameliyatı olacaktım.İzmirli bir dostumun tavsiyesi ile Kaşkaloğlu göz hastanesini duydum.İlk görüşme ve muayene sonrası karar vererek ; Prof.Dr.Mahmut Kaşkaloğlu Hoca'ya ameliyat oldum ve çok memnun kaldım.Benim gibi yıllardır yaklaşık 30 yıldır gözlük kullananlara bu hastaneyi ve Mahmut Hocamızı kesinlikle tavsiye ediyorum ...Gözlüksüz hayat çok güzelmiş :))))

D
Jan 20, 2020
Reviewed on Google

Bir yakınımın göz tansiyonu hastalığı vardı İstanbuldan İzmir’e yeni taşındığımızdan araştırdık. Birkaç kişi Kaşkaloğlu’nun tavsiye etti. Doktorumuz Bilgehan hanım çok ilgiliydi. Ayrıntılı muayene ve tetkikler yapıldı. Çok memnun kaldık. Bu arada ödediğimiz ücretler bize çok uygun geldi çünkü İstanbul’da daha evvel benzer muayene ve tetkikler için bir kaç kat fazla ödemiştik.

S
Jan 22, 2020
Reviewed on Google

37 yasındayım ve bir gozumde katarakt tespit edildi. Hiç beklemediğim bir rahatsızlıktı, baslangıçta çok tedirgin olmuştum. Ömer Bey ameliyatımı yaptı. Her şey çok iyi geçti. Astigmat sorunum çözüldü. Bakışım aydınlandı. Doktorum Ömer Bey'in operasyon ve sonrasında ilgi ve alakası çok çok iyiydi. Çocuğumuzu gözünüde doğumundan beri Kaşkaloğlu takip eder. Ailecek çok memnunuz.

H
Feb 28, 2020
Reviewed on Google

Katarakt ameliyatı olmuştum, Mahmut Kaşkaloğlu ve güler yüzlü tüm hastane ekibine çok teşekkür ediyorum.

M
Nov 29, 2019
Reviewed on Google

Üniversite öğrencisi oğlumla birlikte geldiğimiz hastanenizde doktorumuz Sayın Ömer Takeş oğlumla gerek muayenesi gerek tetkikleri aşamasında o kadar güzel ilgilenip o kadar güzel yönlendirme ve bilgilendirmeler yaptı ki zor güvenen oğlumun hem güvenini hemde saygı ve sevgisini kazandı.Ayrıca aynı gün göz kenarımdaki beni çok rahatsız eden yağ bezesini ustalikla ve korkumu yendiren telkinleriyle birlikte küçük bir operasyonla aldı.Anne oğul bizi mest eden doktorunuz Ömer Takeş başta olmak üzere , bu asamalarda desteğini esirgemeye Derya Hanım ve Canan Hanim 'a minnet duygusu ile teşekkürü borç biliyorum.

B
Dec 30, 2019
Reviewed on Google

Amerika'da olmayı planladığım lasik operasyonunu bir tanıdığımın tavsiyesine uyarak Kaşkaloğlu Göz Hastanesi'nde olmaya karar verdim. Miyop astiğmat sorunum tamamen düzeldi. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Iyi ki varlar.

T
Jan 4, 2020
Reviewed on Google

bu sene 2 gözümdende katarakt ameliyatı oldum.35 senedir uzak yakın gözlüğü kullanıyordum .çok başarılı ameliyat sonrası uzun süredir kullandığım gözlükleri terk ettim.bu konudan muzdarip dostlarımada tavsiyede bulunmaktayım.GÖZLERİM AÇILDI HERŞEYİ ÇOK İYİ GÖRÜYORUM.mahmut KAŞKALOĞLU beyinde eline sağlık.teşekkürler.tamer KİP

D
Dec 27, 2019
Reviewed on Google

Göz numaramın sürekli değişmesi sebebiyle gözlerimde yorgunluk, gözlük taktığım halde bulanık görme gibi sorunlar yaşıyordum ve ayrıca göz kuruluğum vardı. Tüm bu sorunlarla alakalı doğru teşhis koyulmasından, tedavi sürecine kadar Dr. Ömer Takeş’in göstermiş olduğu hassasiyet ve ilgili tutumdan çok memnun kaldım.

K
Dec 28, 2019
Reviewed on Google

Annem'i lazer işlemi için götürdüm. Dr Bilgehan hanım ile orada tanıştık. Kendisi hem işlem öncesi hem sonrasında bizi bilgilendirdi. Annem operasyondan çok korkuyordu. Şu anda her şey yolunda. Kaşkaloğlu Göz hastanesine ve Dr. Bilgehan Asena'ya çook teşekkür ederim.

N
Jan 22, 2020
Reviewed on Google

İnanılır gibi değil ya, hastaneden çıktığımızda elimiz ayağımız titredi. Hastaları hasta gibi değil yolunacak kaz gibi görüyorlar resmen. Bi göz muayenesine gidecekseniz cepten bir 500tlyi çıkarmanız gerekiyor. Buna rağmen son derece de ilgisizler. Çalışanından doktoruna ticarethane işletir gibiler. Yazık.

O
Jan 2, 2020
Reviewed on Google

Göz kontrolüm için gittim Göz muayenesi önemli olduğu için tedirgindim fakat doktor ve personel son derece güler yüzlü ve çok yardımcı oldu . son derece titiz ve temiz cihazlarla kontrol oldum teşekkürler.

A
Jan 1, 2020
Reviewed on Google

Bir arkadaşımın tavsiyesiyle geldiğim hastanenizden çok memnun ayrıldım. Gerek ekip çalışanlarının güler yüzlü olması gerekse aldığım tıbbi hizmet tatmin ediciydi. Teşekkür ederim .

H
Jan 13, 2020
Reviewed on Google

İyi ki Bilgehan hanımla yollarımız kesişmiş. Ailemizden biri gibi çok sıcakkanlı, güvenilir ve başarısı asla tartışılmaz bir doktor. İyi ki varsınız sayın doktorum :)

T
Nov 27, 2019
Reviewed on Google

tavsiyeler üzerine Tansu beyden randevu aldım. fakat ilgisiz tavrı onca test yaptırmasından sonra sizin hastalığınız benim alanıma girmiyor denmesi garip geldi. randevu alırken şikayetimi söylememe rağmen Tansu bey sizin hastalığınıza bakmıyor denmesi gerekmez miydi? . doktor randevusu için denizliden izmire gittiğimi düşünürsek bosuna para ve zaman kaybı oldu.

M
Dec 16, 2019
Reviewed on Google

Başta değerli hocamız bilgisi ve tecrübesiyle işinin ehli bilgehan asena sezgin hanıma ameliyathane hemşiresi gökçe hanm(bana inanılmaz psikolojik destek moral verdiği için)ve derya hanıma sonsuz teşekkürler..bana dünyayı yeniden görmemi sağladıkları için yeniden doğmuş Gibi oldum sayelerinde lasik ameliyatı olmak isteyen ve göz yapısı uygun olan herkese tavsiye ederim kesinlikle..iyiki varsınız kaşkaloğlu hastanesi..

S
Dec 12, 2019
Reviewed on Google

Ben şeker hastasıyım ve en büyük tedirginliğim gözlerim.Ömer Takeş hocama tavsiye üzerine gittim .İnanın davranışı ve bilgisi adeta yüreğime su serpti ve bu kadar ilgi ve alaka beklemiyordum.Çok teşekkür ederim değerli hocam .Teşekkürler Kaşkaloğlu hastanesi.

Z
Sep 22, 2019
Reviewed on Google

birkaç hafta önce lens muayenesi oldum. Astigmat numaralarımı doktor özensizce ve hızlı bir şekilde yaptığı inceleme sonucu fazla arttırmış. Hem de lens reçetesini göz reçetesinin altına bir şeyler karalayarak verdi. Gittiğim optik kabul etmedi. Gidip tekrar yazdırdım. Bunun yaşanacağını kestiremiyor muydu gerçekten inanamıyorum. Özel bir hastanesiniz bu kadar aceleye gelmemeliydi. Lensleri aldım ve hiç rahat edemedim. Daha sonra tamamen şans eseri çok iyi bir doktor buldum. Yine özel bir hastanede, benimle uzun süre konuştu ve o lensleri kullanmamamı söyledi. Numarası gereğinden çok fazla verilen lenslerim için üst görme/aşırı görme gibi şu an tam hatırlamadığım bir kavram kullandı ve tavsiye edilmediğini söyledi. Bana deneme lensi verdi bir hafta denedim, olmadı başka bir lens verdi onu deniyorum. Her gittiğimde pahalı testler yapmıyorlar ve sadece bir kere muayene ücreti alındı. Lenslerimle ilgili deneyimimi anlatmak için gittiğimde doktor güler yüzlü bir şekilde sorular sordu. Arkamızdan atlı koşturuyormuş gibi hızlı cevaplar vermedi. Kısacası ben doktorumu buldum. Umarım siz de bunu yapıcı bir yorum olarak algılar, kimsenin bu duruma düşmemesi için gerekli özeni gösterirsiniz.

Z
Jan 23, 2020
Reviewed on Google

Doktorumuz Bilgehan Hanım harika bir hekim! İyi ki tedavi için kendisini tercih etmişiz...

İ
Jan 4, 2020
Reviewed on Google

Burda puan yükseltmek ve müşteri kazanmak için sahte hesaplar açılmış ve yorumlar yapılıyor ciddiye almayın

S
Jan 3, 2020
Reviewed on Google

Tedavi oldum çok memnun kaldım, güler yüzlü personel her yerde bulmak kolay değil 🙏🏻

E
Dec 18, 2019
Reviewed on Google

Ömer Hocam çocuklarıma olan yaklaşımınız takdire şayandı, muayeneden eğlenerek çıktılar, elleriniz dert görmesin 😍 başarılarınız daim olsun

S
Jan 19, 2020
Reviewed on Google

Kızımın göz enfeksiyonunun tedavisi için Dr Lale hanıma yakın ilgisi ve tecrübesi için sonsuz teşekkürler.

K
Jan 14, 2020
Reviewed on Google

dr. bilgehan hanımdan Saat16:00da randevu aliyorsun 17:35 doktor odaya aliyorlar 5 dk kısa bir görüşme sonucu verdiği cevap ise davul bende tokmak bende olacak diyor hastaya her hastanede tomografi 75 ila 100tl.arasi olmasina rağmen burada 250 tl dir. hadi olduk Sonucu bakmasi icin odaya gidiyouz dr bilgehan hanım ustunu değiştirmiş hadi gidiyorum havasında çabucak baktı 14.000 tl ameliyat dedi çıktı gitti ben şimdi muayemi oldum yoksa para vermiş rahatlamış mi oldum anlamadım bu işten tavsiye ettikler çok iyi hastane dediler balondan bir farki yokmuş hastanenin paranıza yazık benim hastalığmla ilgilenmedi bile ne

E
Jan 22, 2020
Reviewed on Google

Tedavi odum çok memnun kaldım, son derece güler yüzlü ve tecrübeli doktorlar mevcut.

Ö
Sep 8, 2019
Reviewed on Google

Almanya’dan kuzenim 7 numara gözlük kullanıyordu arkadaşlarından dr Mahmut beyi duymuş . Beraber gittik bizi Güler yüzle karşılayıp çok hoş bir şekilde misafir edip bilgilendirdi ... Aynı gün içerisinde hem muayenemizi olup hem lasik ameliyatı yapıldı ... ameliyattan sonrA birkaç saat gözünde yanma ve sulanma oldu sadece 4 saat sonunda eskisinden çok daha iyi görmeye başladı ... emeklerinden dolayı öncelikle doktorumuz dr Mahmut kaşkaloğluna ve ekibine çok teşekkür ediyoruz herkese tavsiye ederiz güvenle gidebilirsiniz 🙏🏻

About

Updated 14.09.2020

Turkey, Izmit

Cagin Eye Hospital was founded in 2000.

The Medical Center is located 50 km away from Sabiha Gokcen Airport and 100 km away from Ataturk International Airport in Istanbul.

ADVANTAGES OF CAGIN EYE CLINIC

 • Modern ophthalmological equipment and treatment technologies. All operations at Cagin Hospital are carried out according to the international standards. Doctors use the latest laser techniques such as LASIK, LASEK, and a femtosecond laser to remove cataracts. These technologies allow doctors to conduct the procedure accurately and minimize the discomfort for a patient.
 • The affordable prices for ophthalmologic services. International patients visit Cagin from Europe, Russia, and Arab countries. Treatment in the Clinic is cheaper than in the eye centers of Germany, Israel, and the United Kingdom.
 • Package prices. The cost of operations includes such additional services as transfer and in-hospital stay.

CAGIN EYE HOSPITAL IN FIGURES

Cagin Eye Hospital in figures

KERATOCONUS TREATMENT CENTER

Keratoconus is a disease of the cornea when it becomes thinner and deformed. 500 patients with keratoconus undergo treatment in the Department annually.

Cagin ophthalmologists use such treatment methods as:

 • Implantation of the corneal ring

With the help of a laser, an ophthalmologist places transparent arcs in the eye. They stabilize the curvature of the cornea and stop the progression of the disease. Corneal rings are made of a biocompatible material that fits well in the eye.

Implantation of the corneal rings is recommended for patients in the early stages of the disease.

 • Corneal crosslinking

This is an innovative method of keratoconus treating. An ophthalmologist applies ultraviolet light and individual drops to strengthen the cornea. Firstly, doctors drip the riboflavin (vitamin B12), then they affect the corneal layer with ultraviolet radiation. The procedure takes about 30 minutes.

Corneal treatment at Cagin Eye Hospital

Corneal crosslinking

CORNEAL TRANSPLANT CENTER

The operation is performed in patients with corneal impairments or keratoconus in the late stages. Cagin doctors use a donor cornea for transplantation.

Ophthalmologists apply lamellar keratoplasty, the most modern method of transplantation. This is a layer-by-layer replacement of only 1 damaged corneal layer. During the procedure, the healthy eye tissues are preserved.

CATARACT TREATMENT CENTER

Cataract surgery is a removal of the clouded lens and its replacement by an artificial one.

Cagin doctors apply phacoemulsification, a safe and minimally invasive method of cataract removal. An ophthalmologist makes a micro-incision on the eye using a laser, crushes the clouded lens and replace it with artificial one.

Advantages of phacoemulsification:

 • accurate incision;
 • the soft crushing of cataract by ultrasound;
 • rapid healing of the eye compared to the open surgery.

Eye surgery at Cagin Hospital

Eye surgery at Cagin Hospital

LASER EYE CORRECTION CENTER

Doctors develop an individual treatment plan for vision correction based on the diagnosis and features of the eye. Ophthalmologists use such modern treatment options as:

Photorefractive keratectomy (PRK)


PRK is used to correct myopia, hyperopia, and astigmatism.

This technique is considered the most traumatic. During the procedure a doctor scrapes the upper epithelium of the eye. Healing process lasts 2-5 days.

During the PRK procedure, an ophthalmologist corrects the shape of the cornea with an excimer laser. Laser radiation changes the cornea curvature and returns patient’s normal vision.

LASEK eye surgery


LASEK vision correction is recommended for patients with a thin cornea.

With the help of a laser, a doctor makes an accurate incision on the upper layer of the eye and lifts it carefully. The laser beam acts directly on the cornea to give it the correct shape.

The procedure is painless. Normal vision returns to a patient in 7-10 days.

LASIK eye surgery


It is the most minimally invasive method of vision correction. During the LASIK eye surgery, doctors apply 2 lasers. The 1st laser forms a protective film on the eye and pushes back the top layer to access the cornea. The 2nd one affects the cornea and corrects its shape for the wright light refraction.

Recovery after the procedure is rapid. A patient may return to work and drive in 24 hours.

iLASIK eye surgery


This is an advanced LASIK technology that includes computer modeling of the operation. NASA has officially approved the iLASIK technique for astronauts' treatment.

SERVICES FOR INTERNATIONAL PATIENTS

✔️transfer from/to an airport

✔️restaurant and cafe in the territory of the Clinic

✔️accommodation in a single room.

Additional service
icon
Accommodation
Hotel on clinic's territory
Free
Hotel (apartments) near the clinic, billed daily
$36 - $50
Hotel on clinic's territory, billed daily
icon
Transfer
Airport to clinic
$50 - $70
Clinic to airport
$50 - $70
Requirements for admission
Patient's age
From 18 Up to 85 years
Documents language

The hospital is ready to study medical records in the following languages:

Russian
English
Payment methods

Cash
Credit cards

Prepayment

Clinic requires an advance payment of from $50 up to $100 to confirm booking

What specialties in the hospital are the most demanded?

Patients choose Cagin Eye Hospital most frequently for:

What treatments do patients most often ask for?

Patients choose Cagin Eye Hospital most frequently to treat the following conditions:

What procedures do patients have most often?

The most common procedures in the hospital are:
Found mistake? Write us

Yahya Kaptan Mahallesi, Demokrasi Caddesi No:38 İzmit / Kocaeli
Get a free consultation
Cagin Eye Hospital
like Patients recommend this hospital
plus-square Individual treatment program and cost estimate
Get a free quote
clock Average answering time — 5 minutes
Get a free consultation Get a treatment program

You'll get a treatment program within 4-48 hours

Slow connection. Wait for the end of loading to send a request.

Ask your questions to the hospital
Oops! Invalid number format. Check it once more!
Fill in the field
By clicking "Register my request", you agree to the Terms of Use and Privacy Policy
We have received your request!
Our medical coordinator will contact you shortly
How it works:
 • We find a medical coordinator familiar with the matter
 • You get a personal offer with step-by-step guide and the cost estimate
 • We arrange your travel including appointment scheduling and flights booking
 • You arrive at the hospital, we support you 24/7