TravelMEDI TravelMEDI TravelMEDI TravelMEDI TravelMEDI
Turkey, Istanbul

TravelMEDI

awards

hospital accreditations of quality

Direct Price Guarantee

The medical center is a Bookimed Official Partner. Thus, we arrange treatment for international patients as a hospital representative with no intermediaries and extra charges.

2011
foundation year

About TravelMEDI

Skin Health Turkey specializes in plastic surgery and hair transplantation. Skin Health Clinic is the only specialized institution in Turkey with the MTQUA (Medical Tourism Quality Alliance) Certificate for high-quality services in medical tourism.

The clinic is popular with patients from Spain, Italy, Germany, the UK, and the USA. Monthly, over 80-100 patients have treatments here.

We did not find anything for your request
Skin Health
Standard
$2200
Skin Health Turkey, Istanbul
Medical procedures Included
Hair transplant
Hair Transplantation Specialist's Consultation Blood Tests FUE Hair Transplantation All necessary medication
24/7 Bookimed assistance

Personal medical coordinator

Medical travel arrangements — booking of air tickets and hotel rooms at special partner prices

Patient advocacy during a medical travel

More
/
Treatment cost

The cost is individual for each treatment program. To get a cost estimate and treatment program right for you, submit a request. It’s free and doesn’t oblige you to have a medical trip.

Transfer
Free
Visa assistance
Free
Translator
Free
Prices for diagnosis and treatment

Plastic Surgery
Treatment
Back liposuction
$2200
Beard transplant
$2097
Blepharoplasty (Eyelid correction)
$3200
Brazilian Butt lift
$4950
Breast augmentation
$4000
Breast Augmentation with Fat Transfer
$3800
Breast Implants with Breast Lift
$4600
Show all
Aesthetic Medicine and Cosmetology
Treatment
Back liposuction
$2200
Beard transplant
$2097
Breast lift
$3500
Brow lift
$2000
Eyebrow transplantation
$2400
FUE hair transplant
$2200
Gynecomastia Vaser Liposuction
$3000
Show all
What patients say about the hospital
M
Aug 6, 2018
Reviewed on Facebook

Liposuction ve karın germe ameliyatı oldum. Başta telefondaki aceleci arkadaş sebebiyle tereddüt ettim ama ziyaret edince şüphelerim yerini güvene bıraktı. Arda Bey mükemmel bir insan. Doktor egosu dediğimiz üstten bakış kesinlikle yok. Her sorunuza sabırla makul cevap alıyorsunuz. İşlem ücretleri çok ucuz değil çok pahalı da değil, bence emeğin karşılığı. İşlem için başvurduğunuzda önce sizinle benzer vucut şeklinde hastaların öncesi sonrası fotoğraflarını gösteriyorlar. Sonra ameliyat sonucuna dair beklentinizi şekillendirecek açıklamaları yapıyor doktor bey. Aklında estetikle ilgili bir soru olanların en azından bir kahve içmek için mutlaka ziyaret etmesi gereken bir yer.

Y
Aug 6, 2018
Reviewed on Facebook

harika bir doktor, daha önemlisi harika bir insan. ameliyata ikna etmeye çalışmıyor, gereksiz görüyorsa yalvarsanız da ameliyat etmiyor. Ancak ameliyatla alabileceğimi düşündüğüm sonuçları tamamen ameliyatsız işlemlerle aldım. Teknolojik donanım olunca hastayı doğru yönlendirme şansı da oluyor tabi. Özellikle yüz germe ameliyatı olmayı düşünen herkesin Arda Beyi bir kere ziyaret etmesi gerekiyor. Bşkalarının ameliyat gerekir dediği durumlar için farklı çözümler var. Bir sonuç tesadüf olabilir ama yönlendirdiğim 3 kişi de mutlu olunca gönül rahatlığıyla önerebiliyorum.

R
Jul 31, 2018
Reviewed on Facebook

jinekomasti problemi olanlara şiddetle tavsiye ederim. Ne kadar spor yapsanız kilo verseniz bu sorun düzeelecek bir sorun değil. Bu yükü hem psikolojik hem fiziksel olarak taşımayınç Ameliyat sonrası toparlanma da çok hızlı oldu. Arda Hocama ve ekibine teşekkür ederim.

Ö
Jul 31, 2018
Reviewed on Facebook

Lazer epilasyon için tavsiye ederim. Çalışan arkadaşlar işlerini özenle yapıyorlar ve müşteriyle ilgililer. Alex ve diyot her ikisi de mevcut. Benim gibi farklı bölgelerde farklı kıl yoğunluğu olan kişiler için bu iki cihazın da olması önemli. Seansa ve bölgeye göre gereken lazer tipi kullanılabiliyor. Diyot hafif acılı ama katlanılamaz bir durum yok

B
Jul 26, 2018
Reviewed on Facebook

Bir bayan için göğüslerinin yeterli hacimde olmaması gerçekten insanın içinde ergenlik döneminden itibaren kalan ve saklanan bir şey. Hep bir mahcubiyeti içten içe olan bir durum. Çaresi olduğunu biliyordum ve en yakın arkadaşımla bu sorunu çözmek için op dr arda katırcıoğlu beyin muayenehanesine gittik. Anlatımları, söylemleri, gösterdikleri hem ciddi hem de etkileyiciydi. Bakınca bir çok hasta memnun kalmış, zaten insan kendi gözüyle görünce daha iyi karar veriyor. Yaz sonrasını bekliyorum, inşallah sonbaharda yanınızda olacağım..

F
Jul 26, 2018
Reviewed on Facebook

Vücudumla ilgili bazı takıntılarım var, estetikle ilgili bir çok medikal uygulama yaptırdım. Her gittiğim doktor, hemen sana şunu yapalım bunu yapalım çok iyi olacak diye yaklaşıyor. Dün gittiğim Dr. Arda bey bana bir şeye ihtiyacım olmadığını söyledi. İlk defa bir doktor bana uygulamaların artısını ve negatif yönlerini anlatarak yaptırmamam yönünde telkinde bulundu. Dürüst bir doktormuş.

G
Jul 26, 2018
Reviewed on Facebook

Hocam neden İzmitde de klinik açmıyorsunuz? Buradan çok müşteri gönderirdim size. Siz bizim için çok önemlisiniz. Ne kadar uzak olursa olsun her zaman yanınıza gelirim hocam.

H
Jul 25, 2018
Reviewed on Facebook

Kepçe kulak nedeniyle ameliyat olarak bu dertten kurtuldum. Arda beyin ameliyatı üzerinden 3 sene geçti, hiç bir bozulma, açılma olmadı. Geçen hafta kendisine koltuk altı terlemesi sebebiyle ziyarette bulundum. Bu sorun için botoks yapılıyormuş, hiç düşünmeden yaptırdım. Oldukça kolay bir şeymiş. Hemen yapalım dediğinde bu kadar çabuk yapılabileceğini tahmin etmiyordum. Şimdi çok daha az terliyorum. 1 hafta sonra daha iyi olacak.

J
Jul 25, 2018
Reviewed on Facebook

Yıllardır dolgu botoks yaptıran birisiyim, bir çok yerde de yaptırdım ancak dudak dolguları hep belirtilen zamandan daha çabuk eriyordu. Son 2 yılımda Arda beyin yaptığı dudak dolgusu sayesinde daha mutluyum. Evet dudak hareketli bir yer ve daha çabuk erimesi normal sayılır. En azından artık 9 ay bana idare edebiliyor. Çok mersi doktorcuğum :))

H
Jul 25, 2018
Reviewed on Facebook

Bir erkek olarak biraz fazla kıllı bir yapım var. Bu yüzden lazer epilasyon yaptırmaya karar verdim. Bir bayan arkadaşımın tavsiyesiyle miaplast kliniği buldum. Estetisyen bayanlar bana bu konuda detaylı bilgi verdi, bu işlemin uzun sürdüğü, seanslar vs. Uygulamalar biraz acılı da olsa kıllar azaldıkça daha rahat yaptırabilir hale geldim. Paketimde 2 seansım daha var, onlarıda yaptırınca benim için yeterli olacaktır.

P
Jul 13, 2018
Reviewed on Facebook

Yıllardır bel bölgemde diyetle kurtulamadığım yağlarım vardı. Çok spor yapabilen birisi değilim ve hiç olmadım ama kilolu birisi de değilimdir. Uzun araştırmalar sonucunda Arda beyle tanıştım. Onun videolarından anlatımlarını defalarca dinledim. Yaptığı paylaşımlarda çıkan yağları her gösterdiğinde benimde vaktim geliyor diye düşünürdüm. Ameliyat olma zamanlamasına karar vermem zor olsa da sonrasında doğru bir karar verdiğimi anladım. Korse kullanmak zahmetliydi, ilk bir kaç …gün biraz ağrılarımda oldu ama bunlar kaçınılmayacak durumlar. Bu dönemde her soruma sabırla yanıt veren çalışanlara ekstra teşekkür ederim. 3 ayın sonunda şuanda gerçekten çok iyi hissediyorum, ilk dönemde yaşanılan sıkıntılar hemen geride kalıyor. Doktorum Arda beye bir kaç defa yüz yüze belirtmiştim, buradan da belirtmemi rica etmişti. Bende onu herkese tavsiye ederim. İyi ki gelmişim, iyi ki ikna olmuşum ve iyi ki liposuction yaptırmışım.

G
Jul 12, 2018
Reviewed on Facebook

Bana göre estetik cerrahi konusunda gerçekten işinde bir doktor. Daha önce birçok kez farklı doktorlara estetik yaptırdım ve çoğundan hoşnut kalmadım. İşte bu anda devreye Arda hocam girdi ve hem istenmediğim görünrümden beni kurtardı hem de estetik istediğim başka bölgelerime muazzam bir terdavi uyguladı. Şuan çok mutlu ve güzel bir kadınım. Bu büyük doktoru tüm dostlarıma tavsiye ederim.

Ş
Jul 12, 2018
Reviewed on Facebook

Göz kapaklarımdaki yorgun ifadeden ötürü göz kapağı ameliyatı olmayı düşünüyordum. Özellikle çektirdiğim fotoğraflarda beni olduğumdan yorgun gösteriyordu. 1-2 kez niyetlensem de cesaret edememiştim. Bir gün arkadaşım beni botoksunu yaptırdığı doktoruna götürdü. Arda bey bana göz kapaklarımdaki fazlalıkların alınması gerektiğini, eninde sonunda bu ameliyata ihtiyaç duyulucağını belirterek beni ikna etti. İyi ki bu ameliyatı yaptırmışım, göz kapaklarının insanı bu kadar değiştirebileceğini tahmin edemezdim. Her şey için teşekkür ederim.

L
Jul 12, 2018
Reviewed on Facebook

Arda hocam ve ekibinin yanına geldiğinizde kendinizi mutsuz ve değersiz hissetmeniz imkansız. Enerjisi ve verdiği güven çok yüksek. Kliniğin temizliği ve iç akıcılığı da yanına ek olarak eklendiğinde kendinizi koşulsuz şartsız emanet edebiliyorsunuz. İşlemde ki başarıyı gördükten sonra başka bi bölgenizdeki rahatsızlık çıkmaya başlıyor bu seferde. Resmen bağımlılık yaratan bir kişi. Ekibi ve kendisi bizler için çok değerli. Hepsine çok teşekkürler.

T
Jul 11, 2018
Reviewed on Facebook

Lazer epilasyon konusunda ciddi çekincelerim vardı ve çok fazla yerle görüşüp araştırma yaptım. Sonrasında benimle en çok ilgilenen ve bilgisiyle etkileyen yeri ve kişiyi yani Arda Katırcıoğlu`nu tercih ettim. Bu tercihimden dolayı 1 gün olsun pişmanlık duymadım. Hiçbir acı hissetmeden cilt tonuma uygun cihazla lazer işlemini yaptılar ve beni istenmeyen tüylerimden sorunsuzca kurtardılar. Hocamı ve ekibini tereddüt etmeden tercih edebilirsiniz.

M
Jul 11, 2018
Reviewed on Facebook

Koltuk altımdaki terleme problemim hayat akışımda ciddi derecede problemler yaratıyordu ve beni kısıtlıyordu. Bende araştırmalarım sonucunda kol altı botoks ile bu problemimden kurtulabileceğimi öğrendim ve Arda hocamla tanıştım. Arda Katırcıoğlu`nun bu işte ne kadar başarılı olduğunu işlem bittikten sonra daha iyi anladım. Artık gömlek giyerken daha rahattım terlemiyordum. Hocam size ve ekibinize minnettarım. Adeta beni yeniden hayata bağladınız.

H
Jul 11, 2018
Reviewed on Facebook

Benimde çoğu erkek gibi jinekomasti sorunum vardı. Önceleri sadece bende mi diye düşünürken aslında bu konunun çok yaygın bir hastalık olduğunu gördüm. Yapılan yorumlarda Arda hoca hep ön plana çıkıyordu ve bende ona muayene oldum. Jinekomasti konusunda çok tecrübeli olduğunu bizzat yapılan ameliyat sonuçlarından gördüm ve içim çok rahatladı. Aynı gün ameliyat randevumu aldım çünkü kurtulmayı benim kadar isteyen olamazdı. Liposakşın yöntemi uygulandı, sabah olduğum ameliyat sonrası saat 2 gibi hastaneden çıktım, arabamı kullanabildim. Göğüsümdeki basınç haricinde herşey normaldi. Baskı kalkınca çok rahat bir iyileşme dönemi yaşadım. Korse rahatsız etmedi. Şimdi artık kullanmıyorum, 2 ay sonra bile sanki eski halimi unutmuş gibiyim. Tüm ekibe teşekkür ederim.

S
Jul 10, 2018
Reviewed on Facebook

4 Ocak 2018 de meme büyütme ameliyatı oldum. Sonda söyleneceği başta söyleyeyim. Dr. Arda Katırcıoğlu gözünüz kapalı güvenebileceğiniz bir estetik cerrah. Ameliyat öncesinde her bir detay için gereki bilgilendirmeleri yapıyor, aklınızda zaten tereddüt kalmıyor. 3d modelleme ile yaklaşık sonucu öncesinde görüyorsunuz. Ayrıca eşi Elif Hanım benzer vucut tipinde hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarını gösterdi. Ameliyat sonrası normal yaşama dönmek benim için çok kısa sürdü. Gerçi sonuç güzel olduktan sonra 1 ay sürse de razıydım. Dr. Arda Bey'e hem doktorluğu hem sanatçılığı hem de hastalarına olan yaklaşımı için burdan tekrar teşekkürlerimi sunarım.

C
Jul 10, 2018
Reviewed on Facebook

İşinin eri, estetiğin piri 12 yıllık doktorum. Nişantaşını güzelleştiriyorsunuz bir klinik de anadolu yakasına açsanız artık

K
Jul 10, 2018
Reviewed on Facebook

Sakalımın içinde her traş olduğumda kanattığım bir benim vardı. Lazerle aldırdım. Ben bile hayrete düştüm, 1 dakika kadar sürdü. Orada ufak bir yara oldu ve yara 10 gün sonra kapandı. Sakallarım zarar görmedi. Bu gazla sırt ve boyun bölgesindekileri de yok ettik:) Benleri olan arkadaşlara tavsiye ederim.

S
Jul 10, 2018
Reviewed on Facebook

Daha önce 8 seans alexandrite lazer yaptırmıştım. Tüylerim azalmıştı ama bana daha fazlasını görmeyeceğini söylemişlerdi. Bende araştırma yapmaya başladım ve buz lazeri keşfettim. Buz lazerin daha ince tüylere de yapılabildiğini öğrendim ve şimdi buraya başvurdum. Alexandrite lazere göre daha acısız ve hızlı hemde aşırı inceler hariç diğer tüyleride yok etti. Duruma göre belki bir seans daha yaptırbilirim. Estetisyenler oldukça ilgili, Elif Hanıma ve Polina Hanıma teşekkür ederim.

S
Jul 10, 2018
Reviewed on Facebook

Miaplasta eski yerinde düzenli cilt bakımına gidiyordum, taşınmış daha güzelleşmiş bir de yeni cihazlar eklemişler sisteme. Nişantaşında sorularınıza net ve gerçekçi cevap alabileceğiniz nadir klinklerden. Güzellik uzmanı arkadaşların yönlendirmesiyle Arda Bey cildime baktı, randevumu alıp Dün babyface thulium lazer yaptırdım. Çok hafif bir acısı var ama sonucu anında farkediyorsunuz. Siz farketmeseniz çevreniz soruyor zaten. Kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca çalışanların işine gözterdiği özen ve hastalara olan ilgi ve yaklaşımları süper.

A
Jul 10, 2018
Reviewed on Facebook

Karın bölgemde bir miktar fazlalıklar vardı, özellikle gebelik sonrası kilo verdim hem bölgesel gitmeyen yağlar hem de bu bölgedeki sarkmalarım ve çatlaklarım için arda beye başvurdum. lazer liposuction karın germe ameliyatının uygulanabileceğini söyledi. karın germenin çok ağrılı olduğunu duymuştum ve açıkçası korkuyordum. Ameliyat olduktan sonra ağrılarım bir miktar oldu ama keslikle korkulacak boyutda değildi. Böyle olacağını çok daha önceden yaptırırdım. Ameliyatımın üzerinden 2 ay geçti, hem inatçı yağ bölgeleri gitti hem de eski halime göre çok daha rahat hareket edebiliyorum. Beni bu derdimden kurtaran doktoruma, hastane çalışanlarına ve klinik çalışanlarına teşekkür ederim.

Z
Jul 10, 2018
Reviewed on Facebook

Merhaba herkese. Kaşlarıma yaptırdığım kalıcı makyaj konturlarımın zamanla silineceği söylenmişti ama 4 sene geçti ve aynı kaldılar. Biraz rengi atınca da sildirtmeye karar verdim. Miaplast da kaşlarıma 2 seans dövme silme işlemi yapıldı. 1 hafta kaşlarım beyaz gezdim ama bu kadar çabuk kurtulabileceğimi de tahmin etmiyordum. Uzman arkadaşlara, Arda Beye ve klinik yöneticisi eşi Elif Hanıma bir kez de buradan teşekkürler.

Y
Jul 10, 2018
Reviewed on Facebook

Herkese merhaba. Septorinoplasti adı verilen hem burun içindeki eğriliğin düzelmesini ve nefes almayı sağlıklı hale getiren hem de estetik amaçla yapılan operasyonu geçirdim. Ameliyattan sonraki ilk 3 gün çok sıkıntılı. Çalışmak, kitap okumak vs mumkun değil. 1 hafta sonra kendime geldim diyebilirim. Sonuçtan çok memnunum. Nefes alışverişimde 180 derece değişim var. Sabahları uyanınca şükrediyorum iyi ki olmuşum diye. Estetik tarafında ise benim için önemli olan doğal görüntü… olmasıydı. Arda hoca ameliyattan önce bir 3 boyutlu modelleme sistemiyle göstermişti, daha doğrusu birlikte şekillendirmiştik %95 aynı görüntü olduğunu söyleyebilirim. Diğer burun ameliyatlarında öyle midir bilmiyorum ama bende gerçek sonuç ameliattan 2 ay sonra ortaya çıktı. Şişlik ve hassasiyet gitti. Operasyondan memnuniyetimin yanısıra hocam şöyle olur mu hocam böyle olur mu sorularıma sabırla katlandığınız için tekrar teşekkür ederim :) Düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim ve son olarak yorumun gerçekliğinden şüphe edenler varsa mail atsınlar gerekli bilgileri önce-sonra fotolarını paylaşayım. Bildiğim kadarıyla doktorlar önce-sonra paylaşamıyor google da.

B
Jul 10, 2018
Reviewed on Facebook

2016 da Yüz germe ameliyatını araştırırken miaplastı googleda buldum. Sonradan öğrendim ki bir komşum da arda beye başka bir estetik ameliyat olmuş. Kendisinin de referansıyla arayıp ön bilgi ve randevu aldım. Beni yüz germe ameliyatından vazgeçirdi ve ameliyatsız yüz germe işlemi olan ultherapy tavsiye etti. Kesinlikle hastaya müşteri gözüyle bakan bir doktor değil. Siz isteseniz de doğru olmayacağını veya gereksiz olduğunu düşündüğü ameliyatı yapmaz. Ulterapye gelince, tek …seanslık lokal anestezi ile yapılan çok hafif ağrılı bir işlem. Ben sonuçlarından çok memnunum. Yanak, çene V çizgisi, alın ve dekoltede bariz fark var. İlk uygulama sonrası farkediliyor ama esas sonuç 4-5 ay sonra kendiliğinden oturuyor. Ben geçen sene yaptırdım, şimdi tekrar bir seansa ihtiyaç var mı dediğimde Arda Bey yok dedi. Yanak bölgesi dolgu önerdi. Kesinlikle güvenebileceğiniz bir adres

F
Jul 10, 2018
Reviewed on Facebook

İstanbulda yaptığı işi seven, hastasına değer veren, alanındaki teknolojik ve bilimsel gelişmeleri sürekli takip eden, hasta memnuniyetine ve en önemlisi doğru bilgilendirmeye oldukça önem veren, doğru ameliyata veya ameliyatsız uygulamaya yönlendiren ve tabi tüm bunlar biraraya gelince sonuçları da muhteşem olan bir estetik ve plastik cerrahi uzmanı arıyorsanız Dr. Arda Katırcıoğlu. Operasyon öncesi aklınızdaki tüm soruları bıkmadan usanmadan içtenlikle cevaplayan, operasyon sonrasında da en ufak bir sıkıntınızda ya da aklınıza herhangi bir şey takıldığında sadece bir telefonla ulaşabileceğiniz çok değerli bir doktor tekrardan çok çok teşekkür ederim her şey için Arda bey,iyi ki varsınız.

P
Jul 10, 2018
Reviewed on Facebook

Klinik hem çok donanımlı hem de çok temiz (temizlik konusunda benim gibi takıntılı kişiler için belirteyim, hele de konu sağlık olunca), çalışanlar ve sekreterya çok ilgili. ben dolgu yaptırdım şahsen çok memnunum. tek bir şikayetim randevu süresinde gelmememe rağmen beklemem oldu.

İ
Jul 10, 2018
Reviewed on Facebook

Dr. Arda bey botoks uygulamalarımın tek adresi. Kesinlikle başka bir yerde yaptırmam. Her zaman ilgili, özenli.En önemlisi botoksu doğal ve ihtiyaç olduğu kadar yapıyor. Doktorunuzun sizi doğru yönlendirmesi çok önemli. Nasıl olsa hasta istiyor parasınıda verecek mantığıyla gereksiz veya aşırı işlem yapmaması. Hem bir doktor olarak hem de bir insan olarak 100 puan :)

A
Jul 9, 2018
Reviewed on Facebook

Cilt bakımı için gittiğimde baby face lazer diye bir lazer önerdiler. 3 seans yapılıyormuş bende yaptırdım. Hafif bir acısı olsa da dayanılabiliyor, 2 dk sonra alışıyorsunuz. Cildim parladı, gözeneklerim temizlendi. Şimdi bana dolgu tavsiyesinde bulundular. Yakında onu da yaptırmayı düşünüyorum. Estetik böyle bir şey olsa gerek, alışınca devamı geliyor..

M
Jul 9, 2018
Reviewed on Facebook

Lazer epilasyon için uzun bir araştırma sonrası belki 10dan fazla yeri arayıp bilgi almışımdır. En önemlisi deri tipinize uygun lazer sistemiyle ve hatta gerekirse farklı seanslarda bölgelere göre farklı tip sistemlerle işlem yapılması (örneğin ilk 2 seans alex, sonra buz lazer gibi veya bacak bölgesine alex yüze diod buz lazer gibi) Burayı tercih sebebim de bu oldu. Tüm lazer tipleri, aleksandrte, diode, buzlazer, ndyag hepsi burada mevcut. Bir kere yaptıracağınız bir işlem …için iyi yere gitmek şart! Bir de cihazların amerikan FDA onaylı olması önemli. 6 seans tüm vücut paketi aldım. Haftaya 5. seansa gideceğim, şimdiden bitti kıllar. Beklemediğim kadar iyi sonuç aldım. Uygulamayı yapan arkadaşlar son derece kibar ve saygılılar. Randevuları telefonla arayıp mutlaka hatırlatıyorlar. Tek zorluk kıllarım kalın olduğu için uygulama sırasında duyduğum acı (özellikle bacak bölgesi). Ona da katlanıyoruz.

R
Jul 8, 2018
Reviewed on Facebook

sosyal medyadan takip ediyorum.Yaptıklarında çok başarılı bir hekim olduğu sonuçlardan ve tavsiyelerden belli oluyor. Mail üzerinden başvuru yaptım hemen yanıt geldi. Sorularıma yanıt bulabiliyorum. Şuanda işlerim sebebiyle ameliyatı birazcık erteliyorum ve para biriktiriyorum. İnşallah bende en yakın zamanda ameliyatımı olacağım.

T
Jul 1, 2018
Reviewed on Facebook

Bundan 21 gün sonra mastopeksi (göğüs dikleştirme) ameliyatı olalı tam 6 ay olacak. Ameliyat olduğum andan beri Arda hocamın söyledikleri dışında bir şey yaşamadım ve hissetmedim. Ne ağrım oldu ne de başka bir sıkıntım. Sonuç daha iyisi olamazdı. Hastanedeki yaklaşımı moral verici olan, muayenehanesinde hep güler yüzle karşılayan, aklıma bir şey geldiğinde çekinmeden sorabildiğim çok sevgili doktorum...İyi ki size ameliyat olmuşum. Gözlerinizdeki mutluluk ışığı, sanat ve şarap aşkınız hiç sönmesin. Sevgiler...

M
Jul 1, 2018
Reviewed on Facebook

Miaplast Estetik kliniğine bir arkadaşım lazere gidiyordu, onun tavsiyesiyle başka bir arkadaşımda Arda hocaya estetik ameliyat oldu. Yüzümde burundan aşağı inen çizgilerim çok belirgindi, arkadaşımın ısrarı ve tavsiyesiyle arda beye göründüm. bu bölgeye dolgu yapıldığını öğrendim. İnternetten araştırma yapıp bir kaç farklı kliniğe daha danıştım. Tanıdık yerden şaşmayayım dedim iyi ki de şaşmamışım. İşlem 5 dakika sürdü, hemen fark edilecek bir yanıt aldım. 1 haftaya sonuç çok daha iyi oldu. Uygulamadan ve hasta yaklaşımından çok memnunum. Tereddütsüz güvenebilirsiniz.

R
Jun 30, 2018
Reviewed on Facebook

2016 da kızkardeşime Arda Bey liposuction ameliyatı yaptı. O zamandan beri botoks ve cilt bakım işlemleri için Dr Arda Bey'i güvenle tercih ediyoruz. Negatif bir kaç yorum görünce yazma zorunluluğu hissettim. İsimleri belli olmayan profillerin karalama amaçlı yorumlarına itibar etmeyiniz! Gidip klinikte muayene olan kişiler zaten anlayacaktır ne demek istediğimi. Doktor beyin hastalarına gösterdiği ilgi, bilgi verirken şeffaflığı ve dürüstlüğü herkese örnek olacak düzeyde. Bu devirde güvenilecek doktor bulmak zor, güvenilecek insan bulmak zor çünkü.

A
May 24, 2018
Reviewed on Facebook

3 Seans fraksiyonel lazer yaptırdım. Herşey tek kelime ile kusursuz :) Çalışanlar güleryüzlü ve Arda bey kesinlikle işinin uzmanı. Eğer aklında soru işareti olan varsa çekinmeden gidip görüşebilir emin olun pişman olmazsınız.

A
Mar 29, 2018
Reviewed on Facebook

Göz altındaki çökmeler için ışık dolgusu yapıldı. Hiç morarma olmadı, ince bir kanül uygulandı. Sandığımdan daha basit bir uygulama oldu. Sonuçları 10 gün sonra daha iyi oldu. 1 sene kalıcıymış. Bekleyip göreceğiz.

S
Mar 27, 2018
Reviewed on Facebook

Gözlerimin altındaki yorgun ifade nedeniyle ışıltılı dolgu yaptırıyorum. Kenarlardaki kırışıklıklar için botoks da yapılıyor. Oldukça iyi neticeler alıyorum. Doktorumuza buradan teşekkür ediyorum. İyiki sizler varsınız.

B
Mar 27, 2018
Reviewed on Facebook

İkiz gebelik sonucu doğum yaptım, tabii bu durum bana karnımda sarkma ve çatlak olarak geri geldi. Arda hoca karın germe ameliyatımı gerçekleştirdi. Oldukça iyi netice elde ettik. Çektiğim sıkıntılara değdi. Ameliyatım üzerinden 1 sene geçti geçen hafta göğüslerimde meydana gelen boşalmalar için kendisine tekrar başvurdum. Kısmetse yeni bir ameliyat geçireceğim.

T
Mar 27, 2018
Reviewed on Facebook

Ben yaklaşık 30 kg kadar verdim. Böyle olunca karnımda bir gevşeme meydana geldi. Bunun için Dr. Arda beye muayene oldum, bana tam karın germeye ihtiyacım olmadığı, lazer liposakşınla durumumun daha iyi olabileceğini ama tam bir düzelme beklememem gerektiğini anlattı. Gayet dürüst bir şekilde olabilecek durumu izah etti. Şuanda halen beklemedeyim, karın germe yaptırıp ize mi razı olmalıyım, yoksa liposakşın yaptırıp iz olmadan kısmen mi fayda görsün? Yinede teşekkürler.

T
Mar 27, 2018
Reviewed on Facebook

Yanaklarımdaki çöküklük nedeniyle başvurdum. Daha önceden geçici dolgularla tedavi ettirmiştim ama Arda bey bana kalıcı olarak yağ enjeksiyonu yapılabileceğini anlattı. Bende yüzüme yağ enjeksiyonu yaptırttım. İyiki de yaptırmışım, şimdi yanaklarımdaki çöküklük tamamen kayboldu, hem de sürekli dolgu masrafından kurtulmuş oldum :))

N
Mar 26, 2018
Reviewed on Facebook

Ben yıllardır Brezilya poposu denilen ameliyatı arzulamaktaydım ancak oldukça ince bir kişi olduğumdan vücudumda yeterli yağ oranı bulunmuyordu. Bu yüzden ameliyat olamayacağımı düşünüyordum ancak Arda bey bana popo silikonu ameliyatı önerdi ve bende bu ameliyat sayesinde beklentimi gerçekleştirebildim. İnternette bakınca bu ameliyat hep yağla yapılıyor gibi gözükse de aslında silikonla da yapılabiliyormuş. Bilmeyenlere duyurulur.

B
Mar 26, 2018
Reviewed on Facebook

Benim çene şikayetim çocukluğumdan kalma bir durumdu. Yüzümü ve boynumu olumsuz etkiliyordu. Bu durumdan kurtulmanın bir kaç yolu olduğunu öğrendim. İnternet üzerinden yaptığım araştırmalarda Arda beyin ismi ön plana çıktı. Bana medpor implantın uygun olacağını belirtti. Zaten çok da bekletmeden ameliyat oldum. Şuanda tam 4 ay geçti. Her şey yolunda, tanıyan arkadaşlarım yüzümde bir değişiklik olduğundan bahsediyor, ama kimse tam olarak ne olduğunu anlayamıyor. Dr. Arda beye ve ekibine bu yüzden teşekkür etmek istedim.

N
Mar 24, 2018
Reviewed on Facebook

Ben Arda beyin dolgu hastasıyım. Ona çok güvenirim, ne zaman birşey söylese doğruyu söylüyordur. Gereksiz yere uygulama yapmaz. Özellikle dudak dolguları çok iyi, uzunca bir süre dudaklarda kalıyor. Nedense dudak dolgusu her yerde aynı olmuyor, daha önce yaptırdıklarım 1-2 ayda sönüp giderken Arda beyin yaptıkları her zaman uzun sürüyor.

T
Mar 12, 2018
Reviewed on Facebook

Ben Arda hocayı internet üzerinden yaptığım araştırmalar sonucunda buldum. Bana onu kimse tavsiye etmemişti. Jinekomasti konusunda yaptığı çalışmaları gördüm, videolarını izledim ve ona ameliyat olmaya karar verdim. Miaplasta gittiğimde kliniğin çok güzel bir yer olduğunu gördüm, nişantaşında çok güzel. Muayene sonrası zaten videolarından da öğrendiğim bilgileri bana tekrar anlattı ama yapılan ameliyatların öncesi sonrasını görünce ayrıca ferahladım. Hep bu hastalık sadece bende vardır diye düşünürken bir çok erkeğin bundan muzdarip olduğunu gördüm. Ameliyatım çok güzel geçti, hastaneden yarım günde taburcu oldum, korsemi bırakalı 2 ay oldu, iyileşme devam ediyor ama şuanda bile kendimi çok iyi ve özgüvenli hissediyorum. Arda hocaya teşekkür ediyorum.

E
Mar 9, 2018
Reviewed on Facebook

Arda beyin kliniğine buz lazer epilasyon için gidiyorum. Açık renkli tüylerim var. Bu nedenle daha öncelerinde başka merkezlerde aldığım lazer epilasyon uygulamasından sonuç alamadım. Buz lazer epilasyon açık renkli tüylerde dahi etkili bir sistem. İşlem tamamen ağrısız. Başlığı diğer lazer sistemlerine göre daha büyük. Bu da işlem süresini kısaltıyor. Yaklaşık 2 seansım kaldı. Sonuçlarından çok memnunum.

Ö
Mar 2, 2018
Reviewed on Facebook

Doğum sonrasında göğüslerimde sarkmalar oluştu. Ameliyat kulağa ürkütücü geldiği için çok çekiniyordum. İnternetten Arda Hocayı buldum. Sonrasında sosyal medyadan takip etmeye başladım. Göğüs dikleştirme ile ilgili paylaştığı bir videoyu gördüm. Kendisine mesaj gönderdim. Hemen geri dönüş sağladı. Öncelikli olarak Arda hocayı tercih etmemdeki sebep hastalarına olan yaklaşımı oldu. Muayene olmak için İzmir’den geldim ve ameliyat olma kararı aldım. Ameliyatımın üzerinden 1 yıl geçti. Çok memnunum. Yakında kendisini yeniden ziyaret etmeyi düşünüyorum.

Y
Feb 20, 2018
Reviewed on Facebook

Göğüslerime silikon implant koyan doktorumu çok seviyor ve ona saygı duyuyorum. Son derece sabırlı, nazik ve bir o kadarda dürüst bir doktor. Mutlaka sizi yeterince bilgilendiriyor ve sorularınızı yanıtlıyor. Ameliyat sonrasında ki sorulara ise asistanı cevap veriyor. Kendi açımdan herşey yolunda.

H
Feb 19, 2018
Reviewed on Facebook

Benim yüzümde kazadan kalan kesik izleri vardı. Maalesef çok kızarık ve kötü gözüküyordu, düzensiz olduğu için hiç bir estetik cerrah ameliyat olamayacağını söyledi. Arda bey lazerle izlerin hafifleyeceğini söyledi. Şuana kadar 4 seans lazer tedavisi gördüm, izlerim hafifledi, artık aynalara daha rahat bakar oldum. Lazere artık gitmiyorum ama tıpta herhangi bir gelişme olursa tekrar Arda beyin yanına gideceğim.

G
Feb 19, 2018
Reviewed on Facebook

Ben yaklaşık 5-6 yıldır yüzüme dolgu botoks yaptırıyorum. Bunun yaklaşık 3 senesini Mia Plast kliniğinde Arda bey yapıyor. Kesinlikle yaptığı botoks çok iyi kalitede. Bazen gitmeyip bana yakın bir yerde yaptırsam onun yaptığı gibi olmuyor. Muayenehane çok yoğun, özellikle bazı dönemlerde randevu alınamıyor. Buda zaten ne kadar doğru iş yaptığını belli ediyor.

Hospital accreditations of quality

Medical Travel Quality Alliance
Medical Travel Quality Alliance
United States of America

Medical Travel Quality Alliance

Medical Travel Quality Alliance is an independent international organization that develops and promotes high quality standards for medical tourism.

About

Updated 14.09.2020

Turkey, Istanbul

The founder and chief specialist of the clinic is Dr. Oyku Celen, a member of the International Hair Transplantation Society (ISHRS). Dr. Celen and her team have performed over 5,000 hair transplants and 4,000 plastic surgeries so far.

Doctors follow-up a patient within a year after discharge.

Skin Health Turkey strong points

The clinic offers the patients package with the following services:

 • meeting at the airport
 • airport-hotel-clinic transfer
 • accommodation in 4* AC Hotel by Marriott (single room, breakfast included)
 • 24/7 clinic coordinator's assistance.

Skin Health coordinators take care of the patient's comfortable stay in Turkey. If a patient wants to extend the trip, the clinic staff offers alternative hotel options and excursions.

Hair Transplant Department

Skin Health team provides FUE and DHI transplants. Both techniques imply collecting of grafts (groups of 1-4 hair follicles) from the patient's donor area (it can be the neck, arms, legs, back, chest, or groin) and implanting them into the bald area.

FUE — Follicular unit extraction

FUE seamless hair transplant consists of 3 steps:

 1. A doctor uses local anesthesia for a procedure to be painless.
 2. The hair transplant specialist removes donor hair follicles with a special tool. The taken out follicles are placed in a container with the patient's blood plasma enriched with nutrients. Follicles sorb it, and the engraftment becomes faster and more efficient.
 3. The doctor transplants grafts into the recipient area.

The recovery period is 10-30 days. After the surgery, no skin scars remain.

Sapphire FUE hair transplant

The procedure is performed pretty much the same as FUE, and the main difference is the application of a tool with a sharp and thin sapphire tip to make micro incisions with a diameter of 0.6-0.8 mm — the smallest possible. Sapphire FUE causes the least blood loss in comparison with other methods.

DHI — Direct Hair Transplant

DHI method consists of 2 steps:

 1. A doctor uses local anesthesia before the procedure.
 2. The surgeon removes the donor follicles from the donor's area and implants them with the Choi Pen into the recipient one. Choi Pen is a tool which reminds an automatic pen, it collects the follicle and inserts it with a button push. This method excludes intermediary steps and presents higher success rates due to faster follicle transplantation.

Facial hair transplant

Facial hair transplantation is performed to correct thinned areas in the cheeks, chin, beard, mustaches, and eyebrow areas.

Postoperative MesoPRP Hair Therapy

The MesoPRP Hair Therapy aims to strengthen the transplanted follicles after a hair transplant. A doctor injects the solution containing nutrients and blood plasma of the patient into the recipient zone after transplantation. The solution improves blood circulation and increases the efficiency of follicle engraftment. Hair grows healthier and stronger.

Before-after hair transplant photos

Before-after hair transplant in Turkey

Before-after hair transplant at Skin Health Turkey

Before-after FUE in the Turkish clinic

Before-after DHI in the Turkish clinic

Before-after FUE hair transplant in Turkey

Hair transplant photo at Skin Health Turkey

Before-after hair plantation at Skin Health Turkey

Before-after Istanbul hair transplantation

Before-after hair transplant in Istanbul

Hair after transplant at Skin Health Turkey

Before-after hair transplant in Turkey

Facial plastic surgery

Facelift and neck lift surgery

The doctor performs a lift of the lips and cheeks (middle lift) through an incision of 3-4 cm long above the ear. Afterward, your specialist will tighten the skin and stitches it up — the hairline will hide the sutures.

To make a full facelift, the surgeon makes incisions in front of the auricles, for neck lift — in the area behind the ears.

These operations are provided under general anesthesia. The neck lift surgery takes 3-4 hours, facelift — from 30 minutes to 2 hours. After surgical bruises and swelling on the skin are healed within 10-14 days.

Eyebrow lift

The surgeon performs a small incision along the hairline on the forehead, then lifts the skin above the eyebrows and stitches it up.

Swelling around the forehead, eyelids, and eyes disappears within 4-5 days.

Eyelid lift

Eyelid lift — a removal of excess skin and bags under the eyes.

The procedure is performed under local anesthesia. PO bruises and swelling vanish within 3-5 days.

Nose surgery

Here you can have the following types of a nose job:

 • closed — through the nostrils
 • open — through cuts along the edges of the nasal wings or the fold between the nostrils.

Simple rhinoplasty

The operation is performed only to get small changes in the shape of the nose tip or wings. Cartilage and bone are not affected.

Simple rhinoplasty is indicated for:

 • decreased nasal tip (ptosis)
 • fuzzy tip of the nose;
 • dilated nostrils
 • wide tip of the nose.

Septoplasty

The surgeon corrects the curvature of the nasal septum when it is necessary to deal with breathing problems.

Nose reconstruction

There are two types of nasal reconstruction:

 • partial — the restoration of the nasal shape using tissues taken from the patient's arms, legs, ribs, or cheeks
 • full —an implant placement.

Before-after rhinoplasty photos

Before-after rhinoplasty in Turkey

Before-after rhinoplasty at Skin Health Turkey

Nose correction result in Turkey

Before-after nose job photo in Turkey

Before-after nose plastic surgery in Istanbul

Before-after nose plastic surgery in Turkey

Nose correction result in Turkey photo

Before-after nasal shape change in Turkey

Nose job result before-after photo

Before-after nose tip correction in Turkey

Before-after nose job in men in Turkey

Breast plastic surgery

Breast lift

A breast lift is performed under general anesthesia and takes 1.5-2 hours. Aims to improve the breast appearance and tighten the skin.

Breast augmentation

The procedure is carried out to increase the breast size. A plastic surgeon uses implants filled with cohesive gel or saline. The doctor places the implants under the mammary gland or pectoral muscle.

The operation takes from 1 to 1.5 hours under general anesthesia.

Breast reduction

Patients who have complaints of a large breast size ask for a reduction. The doctor examines the patient's hormone level, the progress of breast growth, and formations, if any. If a patient has no conditions for treatment, the plastic surgeon performs mammoplasty.

The operation takes place under general anesthesia. The duration of the procedure is 2-3 hours.

Gynecomastia correction

The method of operation for gynecomastia (increased glandular tissue) in men depends on the disease stage.

If there is a small breast enlargement, the doctor uses liposuction through a thin puncture in the skin. In the later stages, gynecomastia requires crescent-shaped incisions around the nipples. The patient wears a bandage around his chest for 2 weeks after the surgery.

Before-after breast plastic surgery photos

Before-after breast plastic surgery in Turkey

Before-after breast enlargement in Turkey

Before-after breast enhancement in Turkey

Before-after boob job in Turkey

Before-after mammoplasty in Turkey

Before-after breast lift in Turkey

Body contouring surgery

Liposuction

Fat removal surgery. Clinic surgeons use two methods:

Vaser HI-DEFINITION

Vaser HI-DEFINITION Lipo — a doctor transplants excess fat from problem areas to parts of the body where there is a lack of volume.

Vaser HD

A doctor uses the Vaser HD device to correct the lumbar, gluteal, and abdominal region (six abs cubes). In this case, excess fat is distributed in places requiring a volume.

Hand lift

The surgeon operates through a small incision in the armpit, so that the PO scar is almost invisible.

Abdominoplasty

Abdominoplasty or tummy tuck aims to improve the shape of the stomach and make it flat. The surgeon removes excess fat and skin, postoperative scars, and postpartum stretch marks.

The procedure is performed through 2 incisions in the groin area and takes 2.5-3 hours.

Hips lift

The plastic surgeon eliminates the problem of sagging buttocks and corrects their shape by injecting patient fat or implants.

The doctor operates without incisions — there are no scars afterward. The procedure lasts 2-2.5 hours.

Leg lift

The surgeon intervenes to tighten the skin on the legs through small incisions in the groin area so that the scars remain almost invisible.

Before-after liposuction photos

Before-after liposuction in Turkey

Before-after lipo photo in Turkey

Before-after waist lipo result in Turkey

Additional service
icon
Transfer
Airport to clinic
Free
Clinic to airport
Free
icon
Visa assistance
Available
Free
icon
Translator
Available
Free
English
Russian
Spanish
Italian
Requirements for admission
Patient's age
From 18 Up to 70 years
Documents language

The hospital is ready to study medical records in the following languages:

English
Spanish
German
Italian
French
Russian
Payment methods

Cash
Bank account

What specialties in the hospital are the most demanded?

Patients choose TravelMEDI most frequently for:

What treatments do patients most often ask for?

Patients choose TravelMEDI most frequently to treat the following conditions:

What procedures do patients have most often?

The most common procedures in the hospital are:
Found mistake? Write to us

Harbiye, Hüsrev Gerede Cd Gözüm Apt, D:No: 69 D:4, 34380 Şişli/İstanbul
Get a free consultation
TravelMEDI
like Patients recommend this hospital
plus-square Individual treatment program and cost estimate
Get a free quote
clock Average answering time — 5 minutes
Get a free consultation Get a treatment program

You'll get a treatment program within 4-48 hours

Slow connection. Wait for the end of loading to send a request.

Ask your questions to the hospital
Oops! Invalid number format. Check it once more!
Fill in the field
By clicking "Register my request", you agree to the Terms of Use and Privacy Policy
We have received your request!
Our medical coordinator will contact you shortly
How it works:
 • We find a medical coordinator familiar with the matter
 • You get a personal offer with step-by-step guide and the cost estimate
 • We arrange your travel including appointment scheduling and flights booking
 • You arrive at the hospital, we support you 24/7