Fillers injection Clinics

Searching for Fillers injection clinics? Check the ranking of 38 clinics based on reviews, find 5 top doctors.

What is Bookimed?

— a free global platform to search for hospitals and arrange treatment for people worldwide.
424885 Patients served
32 Countries
2831 Reviews
653 Hospitals
1777 Doctors
Direct hospital prices How we get prices?
Trusted medical centers How we check clinics?
Free assistance Why free?
100% verified reviews How we verify reviews?
95% patients recommend How users rate Bookimed?
The average price of fillers injection is $480, the minimum price is $160, and the maximum price is $1300.
According to 38 clinics presented in the rating
Reviews
Info
M
Jul 26, 2019

Bad, the doctor was not into what I wanted was make me feel uncomfortable or afraid of surgery instead of benefits he seemed not to know about the procedure

Latest review
All reviews
Reviews
Info
R
Jan 31, 2020
star star star star star

Me he realizado una intervención de lipofilling facial con el Dr.Alejandro y estoy encantada.Ha mirado por mi desde el primer dia que fui a visitarlo,mi visita fue con la idea de Mentoplastia con prótesis,pero fue sincero desde el principio diciéndome que no era necesario para mi,que los retoques serian mínimos y quedaría perfecta,y así ha sido.El personal administrativo como enfermería es muy cercana y amable.Ofreciendome cercanía y tranquilidad desde el principio.Muchas Gracias

A
Jan 23, 2020
star star star star star

He probado la depilación láser y nada de dolor y muy buenos resultados!! El trato al paciente, estupendo!!!! Un gusto de clínica!!! Volveré encantada!

P
Mar 18, 2020
star star star star_border star_border

Buen servicio

A
Aug 12, 2019
star star star star star

Me opere con el doctor y estoy encantada, tienes un trato personal y acorde a tus necesidades, si tienes alguna duda están para ayudarte en todo momento. Gracias a los doctores y a su equipo medico por el gran trato y el trabajo realizado. Estoy muy feliz con el resultado.

M
Mar 19, 2020
star star star star star_border

muchas gracias por el servicio ofrecido

Latest 5 reviews
All reviews
Reviews
Info
T
Aug 30, 2018

Doç. Dr. Seçkin Ulusoy, estetik burun ameliyatlarında 20 yıllık tecrübeye sahip olan, ameliyatlarında en güncel teknoloji olan Piezo Rinoplasti yöntemini uygulayan başarılı bir cerrah. Benim öyküme gelirsek; Küçüklüğümden beri, nefes alma sorunu yaşadım. Burnumdaki et ve kemik eğriliği yüzünden, meğer burnumun sol taraf deliğinden nefes alamamışım. Ağızdan nefes aldığımdan, sabahları boğazım kuru ve yorgun uyanıyordum. Mart ayında ciddi hasta oldum, boğazımın kötü şişmesi v…e burnumdan nefes alamadığımdan, o an öleceğimi düşündüm ve bir KBB doktoruna gitmeye karar verdim. Çevremdekilere sordum, biraz internetten araştırdım. Hiç unutmam günlerden 5 Nisan ve Doç. Dr. Seçkin Ulusoy’a gittim. Beni muayene etti, deviasyon teşhisi konuldu. Büyük bir sabırla sorularımı yanıtladı, kafamdaki sorularım cevaplarını bulmuştu. Ameliyattan korkmama rağmen, doktor beyin bilgisine, tecrübesine ve yaklaşımına sonsuz bir güven duydum. Benim için en iyisini yaparak, yeniden nefes almamı sağlayacak cerrahı bulmuştum. Sağlığımın yanında, yüz tipime uygun nasıl bir burnumun olacağını değerlendirdik ve bilgisayarda gördüm. Burnuma yapılacaklara dair hemfikir olduk, ameliyat günü belirlendi. İlk muayene gününden ameliyat gününe ve sonrasına, ihtiyacım olduğunda her an ulaşabildiğim benim için Türkiye’nin en iyi cerrahı doktorum Doç.Dr Seçkin Ulusoy hocama çok teşekkür ederim. İyiki varsınız, hocam. Sayenizde artık çok rahat nefes alıyorum. Selamlarımla…

V
Dec 25, 2019
star star star star star

Eminim aynı tecrübeleri yaşadığım aynı yollardan geçtiğim bir çok kişi vardır. Bu burun estetiği olayı öyle birşey ki zaten yüzün tam ortasında iyi karar vermen gerekiyor. İnce eleyip sık dokuyorsun neyse ki verdiğim karardan öylesine mutluyum. Normalde çok şanslı bir insan olduğum söylenemez ama neyse ki her zaman yüzüme gülmeyen şansım burun estetiğinde güldü 😍Seçkin hocamı buldum ve kendisine ameliyat oldum. İzlemeyin ya internetten araştırmayın. Yalan yanlış çok korkunç şeyler anlatıyorlar. Hocam bana süreci anlatırken acabamı diyordum tedirgin oluyordum. Silikonlar çıkartılırken bumuydu dedim. Bir kahkaha atmıştık. İnanın hocamla ve ekibiyle harika bir süreçti. Ellerinize emeğinize sağlık. Herşey için teşekkür ederim 6. Ayımda görüşmek üzere hocam ☺️

M
Nov 16, 2019
star star star star star

Seçkin hocam ile estetik ameliyatı için görüştüm. Ameliyat öncesinde yaptığımız muayenelerle burnumda ki sorunlu kısmı, yapılması gerekenleri, ameliyat sonrası olacak görüntüyü inceledik. Operasyon tam anlamıyla doktorumun da anlattığı gibi sıkıntısız geçti. Sonrası için de ilgi alakasını hiç eksik etmedi sağolsun. Başta kendim sonra tüm çevrem burnumun şu an ki halini çok beğeniyoruz. Herşey için teşekkür ederim hocam ellerinize sağlık, başarılarınızın devamını dilerim.

M
Nov 1, 2019
star star star star star

6 ay önce Seçkin Bey tarafından burnum için operasyon geçirdim. Hem ilgisi hem işindeki uzmanlığı kelimeler ile anlatılamaz, sorunsuz ve rahat bir ameliyatla mükemmel bir sonuç aldım burnum şu an tam bir sanat eseri. tavsiye ediyorum ihtiyacı olan herkese.

A
Oct 27, 2019
star star star star star

Burun estetiği için uzun süredir takipte olduğum Seçkin beye gitmeye karar verdim. her konudaki ilgi alakası çok iyi ayrıca tüm süreç güzel geçti şu an her şeyden memnunum çok teşekkür ederim.

Latest 5 reviews
All reviews
Reviews
Info
S
Feb 14, 2019

El mejor cirujano plastico , humano y con gran experiencia

F
Nov 24, 2018

Es un talento y principalmente un Cirujano consciente de la conveniencia de Si o No de una cirugía

N
Jun 12, 2017
star star star star star

Super bien me dejo. Hasta novia tuve despues de sus cirugia. � antes de cirugia. Y ahora miren....�

Y
Nov 23, 2018

El mejor cirujano plástico que conozco Todo lo que haga es perfecto

P
May 13, 2017
star star star star star

El Dr. Kirsch es un profesional, y tiene mucha experiencia, operó a mi mamá hace tiempo y los resultados fueron excelentes! Sin duda el mejor cirujano plástico de México!

Latest 5 reviews
All reviews
Reviews
Info
K
Mar 3, 2020
star star star star star_border

Kudos for setting up a camp to offer free tests of basic needs at the PUSA Krishi Vigyan Mela 2020. I am hopeful a lot of visitors and residents of PUSA would have taken the benefit. It would have been specially meaningful because most of the visitors were farmers from remote areas in different states.

P
Dec 6, 2019
star star star_border star_border star_border

They are just stolen your money with your open eyes. No matter you done all the tests but still they ask you for all the required test again in the first visit. I Just want to say they're can be cure any problems but they don't wants to do this because of visit charge. Which was very High like 1000 to 1500 per visit... They are here for profit only not for curing people

M
Dec 27, 2019
star star star star star

Suggest everyone atleast visit this hospital with your needy one if you are in Delhi... And give some help to needy other paitaints too ... Best Hospital

T
Jan 13, 2020
star star_border star_border star_border star_border

The behaviour of this hospital guard (kamla and Pankaj) is very bad who operate the lift today Dr.came to me and said your father is well and better Dr. said you can see your father after few minutes and you advise to your father take long breathe when I was going to see my father then lift guard didn't allow me to see my father. They told you can't go this time. They don't have sense how to talk.

K
Mar 3, 2020
star star_border star_border star_border star_border

Staff is highly irresponsible...think of a time when your dear one is lying in an operation theatre and the attendant is using used material for the surgery This is what happened in my sister's case No one is there to supervise the activities of the staff it's a total chaos.We have burnt our hands once hope you will take care of yours.

Latest 5 reviews
All reviews
Reviews
Info
C
Jan 27, 2020
star star star star star

I recently visited Dr. Castaneda and Cosmed Clinic in Tijuana, Mexico for gynecomastia surgery and lid surgery. This doctor and clinic are top of the line. The staff was extremely friendly and knowledgeable, the clinic clean and modern and the doctor top notch. The work performed beats all expectations that I had and the scarring is near invisible only 5 weeks out. Don't be afraid to go here down in Mexico; I wouldn't go anywhere else.

X
Jan 3, 2020
star star star star star

Love the new me. Awesome knowledgeable doctors. I had a great experience 😍

V
Aug 3, 2019
star star star star star

I had a procedure done in July 2019 and I am so happy with the results. Dr. Castaneda is amazing. He is so professional. My recovery was quick. Adriana and Denise were so helpful from day one. Adriana his assistant was so professional and walked me through the whole procedure and everything that was said was exactly how it went. I am so happy I did my research and found an amazing Plastic Surgeon. Sometimes going to Mexico may seem sketchy but I can assure you these Doctors know what they are doing. There office is so nice. The operating room was also very nice. Thank you Dr. Castaneda love my new body!!!

C
Feb 8, 2020
star star star star star

I highly recommend this place,tye doctors are very professional and the employees are all very attentive and helpful, i once again, highly recommend this place.

P
Aug 25, 2019
star star star star star

I had a wonderful experience in May 2019 at Cosmed in Tijuana. The doctors, nurses and facilities are wonderful, comparable to any in the U.S. - and I could not have received better care anywhere! The work that they did was magnificent (surgeon that I followed up with at Kaiser Permanente agreed and said the work was excellent). I felt very safe and very well taken care of during the entire process in Tijuana.

Latest 5 reviews
All reviews
Reviews
Info
P
Oct 14, 2019

Nie polecam! Oszust, który oszpecił mnie za ciężkie pieniądze. Zapłaciłam 10.000 pln za oszpecenie i spieprzenie operacji, której efekty zdrowotne i wizualne po oraz w trakcie gojenia się są przerażające.

Y
Feb 21, 2020
star star star star star

Najlepszy specjalista. Jestem po jednym zabiegu u Dr. Rataj i jestem bardzo zadowolona. Dziś byłam na konsultacji Jeszcze jeden zabieg przede mną już niedługo, ale jestem o to spokojna, bo wiem ze wszystko będzie przeprowadzone prawidłowo i tak jak należy. Serdecznie polecam tego lekarza.

D
Oct 15, 2019
star star star star star

Dr.Rataj to znakomity i utalentowany chirurg. Tego lata poddałam się zabiegowi usunięcia podwójnego podbródka oraz worków pod oczyma. Efety olśniewające! Po prostu czas cofnął się dla mnie 20 lat! Zabieg był robiony przy lokalnym znieczuleniu, a więc bez ryzyka.Pan Doktor jak zawsze emanował spokojem i dobrym humorem. Jedyne przykre momenty to zastrzyki znieczulające i pierwszy dzień po operacji-lekki ból, ucisk, opuchlizna. Potem już tylko lepiej, po miesiącu -sama radość! Powieki dolne wprost idealne! Szyja po prostu modelowa! Blizny pooperacyjne prawie zupełnie niewidoczne! Mąż zdumiony efektem.Tym bardziej, że widział początkową opuchliznę i opatrywał szwy. Koleżanki w pracy zaniemówiły, bo wyglądam tak samo, jak 20 lat temu. Polecam z całego serca Dra. Rataja! Naprawdę warto.się do nigo udać!

M
Oct 10, 2019
star star_border star_border star_border star_border

Dzisiaj za ten przeszczep miałby Pan laurkę od mojego prawnika, byłem u innych lekarzy na konsultacjach przed kolejnym zabiegiem. Sprawdziłem też hair restoration gdzie jak się okazuje nie jestem jedynym którego Pan "doktor" tak załatwił.

A
Aug 13, 2019
star star star star star

Zdecydowanie polecam zabiegi jakie przeprowadzane są w klinice Prestiż . Jestem pacjentką już w tej chwili z roczną rekonwalescencja po zabiegu jestem bardzo zadowolona, zadowolona byłam już tego samego dnia w dniu wykonania zabiegu miałam robioną korekcję górnych powiek zabieg był bezbolesny w bardzo przyjemnej atmosferze towarzystwie pana doktora i pani pielęgniarki. Do aktywności życiowych wróciłam godzinę po wykonanym zabiegu. Rekonwalescencja była bezbolesna bardzo mało zasinień z niewiele widoczną opuchlizna, na pewno jeszcze nie raz skorzystam z usług

Latest 5 reviews
All reviews
Info
Reviews
Info
Y
Aug 7, 2016
star star star star star

I recommend this Oriental hospital. The staff are friendly and hospital clean and warm. I feel very comfortable and relaxed. Thanks.

Latest review
All reviews
Info
1-20 of 38 clinics

Best Fillers Injection Doctors

Information about doctors who accept foreign patients is provided by clinics

Orhan Babucçu
Istanbul , Turkey
Memorial Şişli Hospital
4.5
72 reviews
Online consultation

Request for details

Inquire
Istanbul , Turkey
Memorial Şişli Hospital
4.5
72 reviews
The doctor specializes in the following areas:
Plastic surgeon
Reconstructive surgeon
Dr. Orhan Babucçu started his academic career in 1993. He founded the Plastic Surgery Department at Zonguldak Karaelmas University and served as the founding chairman for 12 years. Dr. Orhan Babucçu professional interests are breast surgery, body contouring, genital aesthetic, chronic wound treatmen ...
Vipul Nanda
Gurgaon , India
Artemis Hospitals
4.2
13 reviews
Online consultation

Request for details

Inquire
Gurgaon , India
Artemis Hospitals
4.2
13 reviews
The doctor specializes in the following areas:
Plastic surgeon
Facial plastic surgeon
Funda Demir
Istanbul , Turkey
Estpoint Aesthetic & Hair Center
Online consultation

Request for details

Inquire
Istanbul , Turkey
Estpoint Aesthetic & Hair Center
The doctor specializes in the following areas:
Hair transplant specialist
Dr. Funda Demir a Turkish specialist in medical aesthetics, dermatology, and beauty field. Provides procedures with Botox, PRP, fillers, mesotherapy, Gold needle, treats skin diseases. Participates in international congresses devoted to anti-aging medicine, laser treatments, fillers in Monaco, Hung ...
Show all doctors
Bookimed is a free platform for choosing and scheduling treatment options
  • Effective prices
  • Customer care support 24/7
  • Patient reviews
About Bookimed
Need help?

Medical coordinators consult you and help to make the right choice. Bookimed services are free for you and do not affect the clinic's bill.