Romatem Hospitals for Physical Therapy and Rehabilitation Romatem Hospitals for Physical Therapy and Rehabilitation Romatem Hospitals for Physical Therapy and Rehabilitation Romatem Hospitals for Physical Therapy and Rehabilitation Romatem Hospitals for Physical Therapy and Rehabilitation Romatem Hospitals for Physical Therapy and Rehabilitation
Turkey, Bursa

Romatem Hospitals for Physical Therapy and Rehabilitation

Review score
3 patient reviews
2.7

Romatem Center was founded in 2005 and over the past decade has become a network of clinics specializing in physiotherapy and rehabilitation. To day, has Romatem is located in 5 Turkish cities. Romatem has got a high-tech robotic equipment and uses the latest techniques in rehabilitation of patients with different diseases and injuries. The center cooperates with many major Turkish hospitals.

Prices for diagnosis and treatment

Rehabilitation
Diagnostics
Complex diagnosis of cerebral palsy
Price on request
Neurological examination
Price on request
Show all
Treatment
Rehabilitation for children with cerebral palsy
$2690
Rehabilitation after traumatic brain injury
Price on request
Neurological rehabilitation (per 1 day)
$150
Comprehensive rehabilitation
Price on request
Inpatient rehabilitation
$300 - $420
Rehabilitation with space suit TheraSuit
Price on request
Stroke rehabilitation
Price on request
Show all
Neurology
Diagnostics
Complex diagnostics after a stroke
Price on request
Neurological examination
Price on request
Show all
Treatment
Neurological rehabilitation (per 1 day)
$150
Show all
Orthopedics
Treatment
Physiotherapy
Price on request
Orthopedic rehabilitation (per 1 day)
$150
Show all
What patients say about the hospital
2.7
3 patient reviews
Your trust is our top concern, so these reviews from real people like you.

How it works

Bookimed is an independent patient experience sharing platform. We are not responsible for objectivity of information in patient reviews — they represent the opinion of reviewers only.

A review is provided only by patients or their accompanying caregivers who have booked/visited the medical center via Bookimed.com, have been diagnosed/treated.

We publish both positive and negative reviews. Every review is moderated for compliance with Reviews&Comments Policy.

Bookimed partner hospitals cannot publish reviews on behalf of patients. We exclude any artificial rise/drop in the ranking.

B
2.7/5
(3 reviews)
logo
3.8/5
(50 reviews)
S
Jan 14, 2020
The patient underwent rehabilitation of cerebral palsy

All cheating Все обманывает

Auto-translated
Show original
J
Aug 15, 2019
The patient underwent rehabilitation after spinal cord injury

Just wanted too let you know that we are very disappointed. Where did you guys book the place for my brother I ask you to book me the best hospital in Turkey they have a for brain injuries like neurologist doctor. Instead that you booked with therapy place a crappy little office they had nothing. We came from another country we spent money on the flight hotel and time and this is where you guys booked me.

A
Nov 9, 2018
The patient underwent rehabilitation after spinal cord injury

Friendly attitude, high professionalism, responsiveness, willingness to dialogue and a desire to help, and this is not the whole list of words of gratitude to the employees of Romat. Many thanks to all the workers, starting with the ambulance driver and ending with the clinic management! These people knowingly put on white bathrobes !!! They correspond to the high title of doctor !!! I wanted such people to be everywhere, where human kindness, professionalism and responsiveness are needed !!! Доброжелательное отношение, высокий профессионализм, отзывчивость, готовность к диалогу и желание помочь и это не весь перечень слов благодарности в адрес работников Роматем. Огромное спасибо всем работникам, начиная с водителя скорой и заканчивая руководством клиники! Эти люди не зря надели белые халаты!!! Они соответствуют высокому званию врача!!! Хотелось чтобы такие люди были повсюду, где нужна человеческая доброта, профессионализм и отзывчивость!!!

Auto-translated
Show original
S
Feb 29, 2020
Reviewed on Google

24.02.2020 tarihinde 15:20 ve 15:40 saatlerine 1.5 yaşındaki oğlum ve kendim için Dr. Nurten Küçükçakırdan randevu olusturdum.15:15 de hastanede ödemelerimi tamamladım bizden önceki hasta girdi ve 15:30 çıktı.Hastanin çıkmasını beklerken 3 kisi (hasta degil) ellerinde kartelalar vardı kişisel olduğunu düşündüğüm bir işle ilgili kendisini beklemeye başladılar. Içeri girmeyi ümit ederken görevli bayan dr sorarak 3 kisiyi içeri aldı. Görevli bayana bebekle bekleyemeyeceğim söylediğimde donuk bir ifade ile kısa görüşme olacağı bilgisini verdi. Içeri çaylar ve kahveler gelince kısa.olmayacagini anladım. dr hanımın keyfini tam 16:50 kadar bekledim.Ben saygı gösterip 1.5 yaşındaki bebegimle erkenden gelmiş hasta olarak kendisinin yaptığı bu saygısızlık karşısında sadece tepkim randevuları iptal ettirmek oldu. Hastane google yorumlarında ilginçtir Nurten hanım hakkında hep olumlu yorumlar var madem öyle benim yorumumda burda kendisine nazar boncuğu olsun. Şuan Biyofiz Nilüfer hastanesinde fizik tedavi başladım dr ve personel çok ilgili tavsiye ederim syg.

H
Sep 19, 2018
Reviewed on Google

Hastaneye atılan ilk adımdan itibaren, size doğru bir yerde olduğunuzu hissettiren bir ortamın içinde bulduk kendimizi. İşinde uzman olan bir ekip çalışması eşliğinde gülen yüzlerin motivasyonu ile fizik tedavi de güven ve büyük özveri ile çalışan arkadaşlar sayesin de, sedye ile girdiğimiz yerden,yürüyerek çıkmanın mutluluğunu bize yaşatan Romatem ailesine sonsuz teşekkürler.

S
Jan 9, 2020
Reviewed on Google

Merhaba;Annem şu anda 79 yaşında. 5 sene önce Akciğer CA sebebiyle kemoterapi ve beynine önleyici olarak ışın tedavisi gördü. Kendi hastalığı ile ilgili bir sorun kalmadı şükür. Ancak şu anda denge sorunu ve ona bağlı olarak yürümekte sıkıntı yaşıyor. Sadece tuvalete gidip gelebiliyor. Diğer zamanlarda sürekli yatıyor. Nörolojiye götürdüğümde damar tıkanıklığı var dediler. Gördüğü tedavilerin yan etkisi olabilir dediler. Oraya gelmeden önce bilgi almak istiyorum. Elbette hastayı görmeden tahlil tetkik yapmadan birşey söyleyebilmek zordur ancak belki bizim duruma benzer şeyler yaşayarak tedavi görmüş birilerinden fikir alabilirim diye düşündüm.

Ç
Mar 13, 2020
Reviewed on Google

Boyun yada bel çektirme işleminde saatlerce yer beklıyoruz ondan pek tavsiye etmıyorm

A
Aug 23, 2019
Reviewed on Google

معاملة جميلة من الاطباء والمعالجين ونشكرهم على جهودهم

Z
Jan 22, 2020
Reviewed on Google

G.D eşi V.D yaklaşık 1 yıldır tedavigörüyor.doktorlari 1 yıl boyunca tahlil ve tedavileri yaptırdı.1 yıl sonunda doktorları benim yapabileceğim bişey kalmadı diyim.baska bir hastane ye romatilojiye görünün diyor. Bu hastane ne hastanesi teşhis koyamiyorsaniz neden bir yıl boyunca tedavi yapıyorsunuz.hangi akıl ve mantıkla çalışıyorsunuz şuan arkadasimiz ne yapacağını bilmiyor bu şekilde bir tedavi olur mu anlamış değiliz yazık insan sağlığı bu kadar kolay mı çöpe atilabiliyor....

Y
Jan 6, 2020
Reviewed on Google

Bu hastaneye iki yıl önce gittim. Dr Nurten hanıma muayene oldum tedavi gördüm, olumlu sonuç aldım. Yakın zamanda ailemden birini götürdüm burada tedavisi devam ediyor. Çok olumsuz geri bildirim aldım. Gittim kendim gördüm, ortam çok değişmiş bakımsızlık ve temizlik konusunuda hiç hoş değil. Fizyoterapist ilgi alakası hastalar memmun değil.

M
Dec 15, 2019
Reviewed on Google

Maleaef Muayene saatleri onemsenmiyor sizin zamaninizi onemsemedikleri gibi paranizla rezil oluyorsunuz 14 00 e verilenradevu için 1,5 saattir halen bekliyoruz bakalım saat 15 00 oldu doktorla tanisabilecekmiyizDüşündüren nokta bir o kadar piskin Personel calistiriyorlar randevu sikayetini ilettiğimde aldığım cvp şizede yazık bize yazık cevabı oldu bu kadar rahatlar yani

A
Jan 29, 2020
Reviewed on Google

SGK uygulanan normal fiyatın 2.5 katını vermek ve normal tedavi görmek isterseniz gidebilirsiniz

M
Dec 22, 2019
Reviewed on Google

Fizik tedavi ya da yapılan her işlem için alınan ücret biraz pahalı ancak aylardır profesörlerin geçiremediği bel ağrılarını, bu hastalık geçmez, böyle yaşamaya alışmalısın dedikleri hastalığı Romatemde çözdük. 15 günde annem çok daha iyi duruma geldi. Ağrıları neredeyse bitti. Yürümesi günden güne daha iyiye gidiyor. Dr Serap Latif Raif çok çok iyi bir doktor ve inanılmaz samimi , güler yüzlü ve ilgili. Biz kendisini çok sevdik ve çok memnun kaldık. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Annemi iyileştirdiği için kendisine sonsuz teşekkürler.

S
Nov 4, 2019
Reviewed on Google

Ben Selahattin Kaçmaz Eşimi götürdüm 1 ay önce Dr. Nurten Küçükçakır muhteşem bir insan muhteşem bir doktor, girişten çıkışa kadar bütün personel güleryüzlü ve ilgili Biz çok memnun kaldık Eşim eskiye göre çok çok iyi, heleki doktorumuz Nurten Hanım güleryüzlü, samimi, ilgili ne diyeyim bilemedim çok çok iyi bir Doktor burdan Nurten Hanıma ve Romateme teşekkür ediyorum....

A
Oct 31, 2019
Reviewed on Google

Gitsem mi gitmesem mi diye dusunurken yorumlara bakayim dedim. Gitmemeye karar verdim. Paragöz insanlara kaptiracak para yok bende kasap çekse belimi daha iyi.

M
Sep 2, 2019
Reviewed on Google

SSK liyım bugün Bursa Romatem e muayene için gittim 115 TL para istediler verdim. Doktor hanım benden emar ve kan testi yaptırmam için kağıt verdi. Görevli kız benden bu tahliller için 750 lira gibi bir rakam istedi "Bu parayı ödeyemem deyice kağıdı önüme attı "o zaman yapacak bir şey yok" dedi çıktım. Yani anlayacağınız 5 dakika durmadım doktor dokunmadı bile 115 lira aldılar.İşyerimden 2 günde izin aldım size güvendim. Ben teknik servisim müşteriden 50 lira servis almak işin ak ile karayı seçiyoruz. Hakkımı helal etmiyorum Allah belalarını versin. Sakın gitmeyin donunuza kadar verirsiniz haberiniz olsun. Maruf Bolat...

M
Oct 14, 2019
Reviewed on Google

Aradığınızda sanki devlet dairesi gibi herkes sizi farklı bir kişiye yönlendiriyor. 4 farklı kişiye derdimi anlattım artık 5. kişiye yönlendirmek istediler yoruldum ve vazgeçtim. Hastahanenin iletişimi telefonda böyle ise hasta olarak gittiğinizde ne olur tahmin bile edemiyorum.

S
Jul 13, 2019
Reviewed on Google

Annem Hamiyet Sebahat Akın tansiyon yüksekliğine bağlı kısmı felç gecirdi.. Yalovada hastanenin nöroloji bölümünde uzun sureli tedavi gördü..Felç durumundan dolayı araştırmalarımız sonucunda Romatem ve Dr Esin hanımda karar kıldık.. .Dr Esin hanımın itinalı ve titiz gayretleri sonucunda ilk 5 seans sonucunda tekerlekli sandalye ile hastaneye getirip götürdüğüm anneciğim Volker ile yürümeye basladı..15 seans sonra ise evin içinde artık yürümeye başladı..Fizik tedavi ve rehabilitasyon haricinde Dr.umuz Esin hanım uyguladığı ozon iğneleri ilede annemin vücut direnci iyice arttı... Ayrıca rehabilitasyon odasında Seydul adındaki görevli arkadaşında titiz uğraşlarını gözardı etmemek lazım.. Annemin anlattığına göre Seydul'unda hakkı çok fazla.. Allah Dr.umuz Esin hanım ve Seyduldan bin kere razı olsun...Çok teşekkür ediyorum..İyiki varsınız...

A
Aug 3, 2018
Reviewed on Google

مركز علاج طبيعي متميز وبطاقم محترف

T
Jul 18, 2018
Reviewed on Google

Fizik tedavi için mükemmel bir yer.fizyoterapistler güleryüzlü işinin ehli kimseler

D
May 26, 2019
Reviewed on Google

Hastaneden ozon tedavisi aldık ama hiç memnun kalmadık başta konuşulan ile daha sonradan söylenen hiç birşey birbirini tutmadı para odaklilar

S
Oct 22, 2019
Reviewed on Google

My mother have a spinal code problem ( transverse myelitis ) From 10 months.She can move her hands and one leg (left one )but she cannot stand..I’m living in qatar i asked all the hospitals here and they are saying that she need a phsyothraphy so i want to ask that do you have a treatment for that ?

A
Aug 7, 2018
Reviewed on Google

Ahmet Esat Okur Yaklaşık bir ay kadar önce sag elimdeki ağrı ve güç kaybından dolayı Bursa Romatem hastanesine gittim. Hastane olarak gereksiz tahliller istemeyerek direk rahatsızlığım la ilgili tahliller istemesi bana güven verdi.Doktorum Serap hanım hastalığimla ilgili beni aydınlatıcı konuşmaları ve tedavimle ilgili yaklaşımlarından dolayi çok memnun kaldım.güler yüzlü ve mesleğini severek yapan bir kişi.Fizik tedavi bölümünde Gülnur hanım ve yardımcıları işini severek yapan güleryüzlü ve mesleğinin ehli mukemmel insanlar.Bazi günler Ajda hanımin bölümüne gittim ayni olumlu sözleri söyleyemiyeceğim onun vazifelerini yardimcilarida yapabilir.Ozon tedavi bölümünde Necmiye hanım da tecrübe li güler yüzlü işini severek yapan ehil bir görevli.Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim SaygılarımlaAhmet Esat Okur

S
Dec 16, 2018
Reviewed on Google

Özelikle fizyoterapistler tecrübesiz 2 yıllık yeni mezun ve hiç güleryüzlü değiller soru soruyorsun cevap dahi alamıyorsun.. ilgi alaka sıfır hasta odaklı değil ticari odaklı bir yer .Tavsiye etmiyorum hem daha uygun daha güleryüzlü tecrübeli merkezler varken. 5 yıldız verdim ki üste çıksın herkez görsün diye

E
Jun 9, 2018
Reviewed on Google

MerhabaAnnem Temmuz 2017 tarihinde kalça kemiği kırığı ameliyetı geçirmiş olup kemikteki kaynamanın gerçekleşmesi Aralık 2017 yi bulmuştur.Kemik kaynamasından sonra annemin ayağa kalkacağını düşündük ailecenek. Fakat fark ettik ki dikilmede öncelikle özgüven eksikliği,yaklaşık 4 ay kadar yatalak olmasından kaynaklı da kasların gevşemesi ve güç kaybı oluşmasını yaşadık.sonuç olarak annem dikilemiyor,yürüyemiyor ve beraberinde de iyileşemeyeceğim düşüncesi ile de öz güven kaybı yaşamaya başladı.Annemin ,bahsettiğim sıkıntılarına yönelik bölgemizin en donanımlı hastanelerini araştırdım. Bizim için hastane imkanlarının müsait olması pek tabiki önemli olmakla birlikte doktor seçimide bir o kadar önemli olmuştur. Konusunun uzmanı Serap LATİF RAİF hanfendi ile irtibat kurdum ve annemi muayeneden sonra yürümesi için tüm desteği vereceğimizden şüpheniz olmasın yaklaşımı bizleri ailecek çok rahatlattı. Sonuç olarak annemi 28.12.2017 tarihinde Bursa Romatem Fizik ve Rehabilitasyon Hastanesine tedavi için yatırmak ile Serap Hnm ve ekibine annemi emanet ettik.Geçen 3 aylık süre zarfında annem şimdilik walker ile yürümeyi başarı ile geçmekle birlikte çok şükür merdiven çıkma egsersizlerini de başarı ile yapabilmektedir.Tahminimce 3 haftalık bir tedaviden sonra hastaneden taburcu olacağımız kanısındayım.Öncelikle belirtmek isterim ki,hasta yakını olarak doktorumuza olan güven ve ekibinin işini sahiplenmiş olması(fizyoterapist,hemşire,hizmetli....) ve güler yüzü eksik etmemeleri bizim ne kadar doğru tercih yapmış olduğumuzu gösterdi ve yaşattılar. Takdir edersiniz ki hastalık tedavisinde tedavi ne kadar önemli ise güler yüz ve tatlı dil de bir o kadar önemli olduğunu gördük ve yaşadık. Dilediğimiz zaman doktorumuza direkt ulaşmada hiç sıkıntı yaşamadık.Tertemiz odalar ve mükemmle yemeklerden de bahsetmeden geçemeyeceğim.Şimdilik teşekkürler,selamlar,sevgiler..İyiki varsınız.

S
Apr 4, 2018
Reviewed on Google

Romatem hastanesini 5 şubat 2017 tarihinde tanıdım.Geçirmiş olduğum yüksekten düşme sonucu her iki el bileğim kırılmış olup sol kalça yerinden çıkarak kırılmıştır.Bu kırılmalar sonucunda sinir hasarına neden olarak sol ayakta düşük ayak meydana gelmiştir.Romatem hastanesine sedye ile getirildim yürüyemiyor ellerimi kullanamıyordum 2 ay gibi bir süre zarfında romatem hastanesinde yatarak tedavi gördüm. Bu iki aylık dönemde yürümeye ve ellerimi kullanabilir duruma geldim.Hastaneden taburcu olduktan sonra dışarıdan 12 ay boyunca tedavime gidip geldim her geçen gün gözle görülür ilerlemeler devam etmekte toplamda 14 aydır romatem hastanesinde tedavi görmüş bulunmakta olup ve hala tedavime devam etmekteyim. Diğer hastalarımıza bir umut ışığı olacağına inandığım romatem hastanesine gelmeden önceki durumumu ve romatemdeki tedavi sürecindeki durumumu fotoğraf şeklinde paylaşmak istiyorum. Umut ışığı bekleyen bütün hastalarımızada acil şifalar diliyorum Tedavim süresince her zaman desteğini hissettiğim romatemin güler yüzü hastaların neşe kaynağı olan doktorum Serap Latif Raife ve beni bugünlere gelmemi sağlayan fizyoterapistlerim olan Naile ve Ajda hanıma beni romatem ailesinin bir parçası olarak gören bütün güler yüzlü romatem çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

N
Dec 9, 2018
Reviewed on Google

Son teknolojiyle donatılmış,profesyonel ve güleryüzlü personeli,tecrüceli ve işini bilen,son derece ilgili,sevecen doktorları ve fizyoterapistleri,5 yıldızlı otel konforunda odaları,aile sıcaklığında ortamıyla Türkiye'de eşi benzeri olmayan bir fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi..Benim diyen birçok hastaneye göre çok daha uygun fiyatlarla son teknoloji ekipmanlardan (lokomat,erigo,ergoterapi) ve havuzda yapılan fizyoterapi (hidroterapi) seanslarından faydalanabiliyorsunuz,bunların yanında bir çok tedavi yöntemleri var.Annemin beynine pıhtı atması sonucu sağ tarafına kısmı felç geldi,yoğun bakımdan çıkmaz Romatem'e yatırdık,1,5 aydır burdayız ve annem şu anda yardımla yürüyebiliyor,çok büyük iyileşme gördük,15 gün içinde buradan yürüyerek çıkmayı umut ediyoruz,doktorumuz Syn.Serap Latif Raif ve ekibine,tüm hastane çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz..iyi ki varsınız..

F
Nov 28, 2018
Reviewed on Google

Bursa Romatem Hastanesi fizik tedavi ve rehabilitasyon anlamında sadece Bursa için değil tüm Türkiye için büyük bir değer. Hatta tedavim boyunca şahit olduğum bir durum çok sayıda yabancı hastaya hizmet veriyor. Sağlık turizmi açısından da ülkemizi temsil ediyor. Özellikle tedavim boyunca çok sayıda felçli hastanın yürüdüğüne spastik çocukların yoğun robotik cihazlarla ve hidroterapi programlarıyla ayağa kalktığına şahit oldum. Tabi tüm bu tedavilerde doktorum aynı zamanda hastanenin başhekimi güler yüzlü ve hastalarıyla birebir her daim ilgilenen Dr Nurten Küçükçakır başta olmak üzere tüm fizyoterapist ve fizik tedavi teknikerlerinin emeği çok büyük. Hepsi çok büyük özveri ile çalışıyorlar. Benim boyun fıtığım ve el bileklerimde karpal tünel sendromum yani sinir sıkışmam vardı. Boyun fıtık tedavimi ameliyatsız bir biçimde tamamladım ellerimdeki uyuşmam azaldı. Şifa buldum. Herkese tavsiye ederim. Romatem ailesine sonsuz teşekkürler.. iyi ki varsınız..

A
Nov 9, 2018
Reviewed on Google

Merhabalar..tehsiste koordinasyon yok..herkes farklı birşeyler söylüyor..ilgi alaka hiç yok..basit bi boyun tutulması için geldiğimiz hastahanede 2 saate çıkamadık...devlettede ben aynı sürede muayene olabilirdim..bir daha da adım atmam

R
Jul 19, 2018
Reviewed on Google

Romatem Bursa ile yollarımız Babamın bel fıtığı şikayeti ve yoğun ağrılarına çözüm arayışında kesişti..Hareket etmekte güçlük çekiyordu, ağrıdan yürüyemiyordu ve artık ameliyat haricinde bir çözüm kalmadığına inandığımız bir dönemde bizim için umut oldu Romatem Bursa . Başta pozitif enerjisi, güler yüzü ve ilgisi ile tüm süreç boyunca yanımızda olan sevgili doktorumuz Sayın Nurten Küçükçakır, sonrasında işinde uzman fizyoterapi ekibi ile iyi bir fizik tedavi sürecinin sonunda ayağa kalktı ve günlük rutin hayatına geri döndü..Romatem Bursa Hastanesi Bursa için büyük bir şans ve fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında faaliyet gösteren tek hastane... Buradan tekrar teşekkürlerimi sunuyorum ve başarılarının devamını diliyorum..

P
May 3, 2018
Reviewed on Google

Öncelikle sosyal duyarlılığı üst seviyede olan ve hastalarıyla birebir ilgilenen Sn.Nurten Küçükçakır'a ve personeline çok teşekkür ederim.Bizim için çok basit olan yürümek,oturup kalkmak,eğilmek,tutmak gibi basit şeyler malesef bazı insanlar için hayal.Bu insanlara umut olan ve tedavilerini eksiksiz yapan hastanenize çok teşekkür eder,başarılarınızın devamını dilerim

F
Jul 12, 2018
Reviewed on Google

Bursa Romatem Hastanesinden ailece duydugumuz memnuniyeti burada da dile getirmek isterim.Kendim, annem, babam, anneannem, babannem kisaca hepimizin tedavi islemleriyle en iyi sekilde ilgilenen; hizmet ve personel kalitesi olarak hem Sayın doktorumuz Nurten Küçükçakır’a hem tum ekibine sonsuz tesekkurlerimizi sunmak istiyorum.

A
Oct 17, 2018
Reviewed on Google

Güler yüzlü personeli ve ilk adımında tedavi olacağının güvenini hissettiren bir ortamı var.Nitelikli ve ilgili kadrosuyla;yüksek teknolojili cihazlariyla uzman gözetiminde iki yakınımın her gün katettiği gelişmeye şahit oldum,taburcu olduklarında yaşam kaliteleri çok arttı,öz güvenleri yerine geldi.Teşekkürler Romatem.

F
Sep 8, 2018
Reviewed on Google

2yılda yükselişe geçen, teknolojisi gelişmiş ve en önemlisi hastalarla bire bir ilgilenmeleri, güler yüzlü personelleri bir hastaneyi en çok yükseltebilecek özelliklerden. 2aydır tedavi görüyorum ve yeniden doğmuş gibi kendimi dinç sağlıklı hissediyorum tüm Romatem çalışanlarına ve özellikle doktorum Nurten Küçükçakıra teşekkür ederim.

V
May 8, 2018
Reviewed on Google

Sadece Bursa'lılara değil, tüm Türkiye'den ve hatta yurtdışından da gelen hastalarına hizmet eden bir sağlık kurumu, Baş Hekim Nurten Küçükçakır olmak üzere tüm ekibe özverili çalışmaları için teşekkür ederim.

G
Oct 9, 2018
Reviewed on Google

Doktor ilgili, çok kalabalık değil. Biraz büyük olduğu için sağa sola yuruduk ancak ilgi alakayı görünce memnun kaldık. Herhangi bir rahatsızlıkta tavsiye ederim.

Ş
Sep 9, 2018
Reviewed on Google

Bursamızdaki önemli bir eksiği tamamladılar, gelişmiş tedavi yöntemleri ile uzun zamandır tedavi olmayı bekleyen hastalar tedavi oldular. Başta doktorumuz Nurten Küçükçakır olmak üzere tüm ekibe teşekkür ederiz.

İ
Jul 4, 2018
Reviewed on Google

Güler yüzlü hizmetleri, her biri alaninda uzman ekibi, çoğu hastanede karşılaşamayacağımız ileri teknoloji imkanlari, yoğun ilgileri icin her zaman memnuniyetle ayrildigimiz bir hastane 👍🏻

A
Nov 8, 2019
Reviewed on Google

rezalet

K
Jul 3, 2018
Reviewed on Google

Romatem hastanesinden cidden çok memnunum Uzm. Dr. Nurten Küçükçakır`ın tedavi yöntemleri sayesinde boyun ağrılarım vardı ve tedavi oldum kendisine ve Romatem hastanesine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

M
Mar 5, 2016
Reviewed on Google

5 Mayıs 2016 tarihinde, yüksek tansiyona bağlı olarak, beynine pıhtı atması sonucu sol kolu ve sol ayağına felç gelen kayınbiraderim Serdar Moğulkoç'un, Romatem Bursa Hastanesi'nde tedavi gördüğü süre içerisinde, doktoru Serap Latif Raif Hanımefendi başta olmak üzere, hastane ve hastane personeline ilişkin duygu, görüş ve düşünceleri, aşağıdaki metne yansıdığı gibidir. Saygılarımla bilgilerinize sunarım."5 Mayıs 2016 tarihinde, yüksek tansiyona bağlı beyne pıhtı atması sonucu sol kolum ve sol ayağım felç olarak, Bursa Romatem Hastanesi'ne yattım.Bu hastalığın tedavisinde Bursa ve civarında en donanımlı sağlık merkezinin burası olduğunu duymuştum. Yattığım iki ay boyunca, bunun kesinlikle doğru olduğunu sizlere söylemek istiyorum.Yattığım bu süre içerisinde, başta doktorum Serap Latif Raif olmak üzere emeği geçen tüm fizyoterapist, ergoterapist, hemşire, hasta bakıcı ve Romatem çalışanlarına teşekkürü bir borç biliyorum. İyi ki varsınız.İlk yattığımda sol kolumda ve sol ayağımda hiç hareket yoktu. Burada ayak robotu, el robotu, havuz tedavisi ve egzersiz tedavileri sonucu iki ayın sonunda yürüyerek evime döndüm. Şu an, desteksiz yürüyebiliyorum.Bu çok zor ve sabır isteyen süreçte doktorum Serap Hanım'ın çok büyük katkısı oldu. O olmasaydı bu zorlu süreci nasıl aşardım doğrusu bilemiyorum.Serap Hanım için 'doktorum' dedim ancak, O'nu sadece 'doktor' kelimesi ile tanımlamak, inanın çok eksik bir tanımlama olur. Şu an sizlere O'nu anlatacak kelimeler bulmakta zorlanıyorum. Çünkü ne söylersem söyleyeyim, bir şeylerin eksik kalacağını biliyorum. 'Neden acaba?' diye meraklı sorunuzu duyar gibiyim. Ancak, az sonra yazdıklarımı okuduğunuzda, Serap Hanım'ın 'doktor' kimliğinin yanında şefkat, merhamet ve iyilik içeren pek çok olumlu vasfa sahip bir insan olduğu gerçeği noktasında, bana hak vereceğinize yürekten inanıyorum.İlk adımlarımı atmaya başladığımda sevinç çığlıkları atan, tedavi aşamalarını fotoğraflandırarak arşivlendiren, hasta odama günde üç defa 'nasılsın?' diye halimi sormaya gelen, tedavi süreçlerimin her aşamasını özveriyle takip eden Serap Hanım gibi bir başka doktor var mıdır bilemiyorum?Serap Hanım bana göre yılın değil, yılların en iyi doktoru, en iyi insanı, en iyi sağlık çalışanı olmayı fazlasıyla hak ediyor. İyi ki varsınız Serap Hanım.Bu zor hastalığı birebir yaşayan birisi olarak, hiç bir hastayı yanlış yönlendirmem söz konusu olamaz.Gönül rahatlığıyla benim durumumdaki hastalara, Bursa Romatem Hastanesi ve doktorum Serap Latif Raif Hanımefendi'yi tavsiye ediyorum.'Allah razı olsun' diyeceğinizden eminim.Herkese geçmiş olsun dileklerimle acil şifalar diliyorum.Serdar Moğulkoç (22.01.2017)"

M
Jan 9, 2019
Reviewed on Google

Romatem hastanesiyle ilk tanıştığımda keşfedilmemiş bir cevher olarak gordum. Babamın tedavisi boyunca guler yuzlu doktorlarımız ve personelimize de ayrica teşekkür ederiz

S
Sep 11, 2017
Reviewed on Google

Merhabalar bir soru sorucam benim 13 yaşında ki oğlum iltihaplı eklem romatizma sıkıntı acaba bu hastanede çocuk için doktor varmı. ?

A
Feb 6, 2018
Reviewed on Google

Gizli şekere bağlı sol kolumun kalkmamasindam dolayı gittim. Gerek doktorum gerek personel çok ilgiliydi. Fizik tedavi sürecim bitmedi henüz ama kolumu kaldirabilmenin ve aktif olarak tekrar kullanabilmenin mutluluğu içindeyim. Teşekkür ederim tüm hizmet için. Aldıkları parayı hakediyorlar

ع
Aug 19, 2018
Reviewed on Google

من افضل مراكز العلاج الطبيعي تم علاح ابني لمدة شهر يوحد مترجم عربي ثامر قمة في الاخلاق .

H
Nov 22, 2018
Reviewed on Google

yıllardır AS hastasıyım Dr Nurten Küçükçakır a hastası olarak bana olan ilgisi ve alakasına çok teşekkür ederim

E
Mar 21, 2018
Reviewed on Google

Tedavi konusunda harika bir yer . Çalışanların güler yüzlülugu her zaman için bizi motive ediyor. Teşekkürler Romatem. =)

Y
Mar 8, 2018
Reviewed on Google

Ayağım kirildiginda benim tüm tedavimi üstlenen Dr.Nurten Kucukcakir a sonsuz teşekkür ederim.

F
Feb 17, 2017
Reviewed on Google

Bu hastanedeki tüm doktorlardan çok memnun olduğumu belirtmek isterim fakat personel bir o kadar ilgisiz ve ukala sorulan sorulara dahi cevap vermekten aciz ler hastane niz den çok mutsuz ayrıldım çünkü halen tedavi olamadım tedavi olamayacak sam burası hastane mi size sormak isterim sanırım sadece para tuzağı

M
Aug 16, 2016
Reviewed on Google

sayın bursa lılar romtom sadece para tuzağı olduğunu biliyormusunuz..zannedersem doktorlar romotom le ortaklar.verilen tahlilleri:orda yaptırmadığımız için bizle ilgilenmediler sudan bahaneler sundular bizde evraklarımızı alıp ordan ayrıldık..verdiğimiz muayene ücretine karşı hiç bir hizmet almadık. bizim gibi side maduruyet yaşamayın.alınan ücretin bence geri ödenmesi gerekir.

C
Jul 23, 2018
Reviewed on Google

Doktor Nurten Küçükçakır hocamıza ilgisi ve tedavisi için çok teşekkür ederim

T
May 25, 2016
Reviewed on Google

Çok düzgün bir yerStandartları çok yüksek benceTüm çalışanlar ilgili ve saygılı

E
Dec 19, 2016
Reviewed on Google

Arkadasim fizik tedavi icin 1 aya yakin zamandir gidiyor. Personelin ilgili ve sicak davrandigini soyluyordu.

About

Updated 14.09.2020

Turkey, Bursa

Romatem uses the latest technology of robotic rehabilitation. Modern equipment allows doctors of Romatem put patients with severe injuries and disabilities on legs. The Clinic is one of the largest rehabilitation facilities in Turkey. Currently Romatem provides services to the Physiotherapy and Rehabilitation Department at the University of Namik Kemal and its Gural Thermal Hotel.

The main rehabilitation specialties at Romatem:

 • Pediatrics (rehabilitation of cerebral palsy and other spastic diseases in children);
 • Rehabilitation of sports injuries;
 • Postoperative rehabilitation (including after cancer);
 • Neurological rehabilitation (including rehabilitation after Parkinson's disease);
 • Cardiac rehabilitation;
 • Recovery from obesity;
 • Orthopedic rehabilitation;
 • Treatment of pain.

Center applies various rehabilitation methods:

 • hydrotherapy - therapy based on physical exercise in the swimming pool;
 • ozone therapy is designed to relieve pain and promote a speedy recovery;
 • occupational therapy;
 • speech therapy - training on speech rehabilitation;
 • laser therapy;
 • extracorporeal shock wave therapy;
 • reflexology (acupuncture, massage);
 • nutritional therapy;
 • decompression therapy;
 • robotic rehabilitation.

Romatem equipment

Lokomat

The system restores and hones skills of walking, even in paralyzed people.

Amadeo

The device simulates the movement of the hand, thus training the sensory and motor function of the fingers.

Armeo

Simulates hand motor function, thereby stimulating the corresponding areas in the central nervous system.

TheraSuit

This complex "teaches" the neuro-muscular system of the child to the correct body position in space, normalizes muscle tone.

Vertetrac

Thanks to the "vertical stretch", the device extends the distance between the bones, reduces pain.

ESWT

Shock-wave therapy, acting on the body's tissues.

Diers Formetric 4D

The system allows to detect the deformation of the spine, not irradiating the body.

HIL

High-intensity laser therapy, which stimulates the regeneration of deep tissue.

ICSC 2.0

The system reduces the level of pressure on the specific tissue to restore function.

Service

The Center is equipped with modern apartments with the comfort of a five-star hotel. Each room has a button to call the staff at the bed.

The cost of stay in the Center varies from 300 to 350 USD per day and includes meals, lodging, all medicines and examinations, transfer, as well as translation and nutritionist's services.

Found mistake? Write us

Kükürtlü Mahallesi, Dr. Rüştü Burlu Cd., 16080 Osmangazi/Bursa, Turkey
Contact the hospital
Romatem Hospitals for Physical Therapy and Rehabilitation
The clinic has not activated the function and does not accept requests
We choose a clinic for your request
like Medical coordinators will consult you about the treatment in the hospital. It’s free and does not oblige you to have a medical trip.
plus-square Individual treatment program and cost estimate
Get a free consultation Get a treatment program
Answer a few questions